şükela:  tümü | bugün
  • izmir ciglideki semt buyuklugunde site. gayet guzeldir izmir'e tepeden bakar, mavisehir evlerini gorur deniz manzaralidir bir kesmi.
  • (bkz: egekent)
  • çiğli'de bulunan, izmir'e tepeden bakan, mavişehir evlerini gören deniz manzaralı site egekenttir. egekent 2 ise menemene bağlı ulukent beldesinde bulunmaktadır. halk arasında, dolmuşlarda vs. kısaca kent 2 olarak dile getirilir. hatta bazı ortamlarda kentucky dendiği de görülmüştür.
  • güzel izmir'in ikamet etmekte olduğum nezih ve elit bir semtidir. merkeze biraz uzak olsada bir beylikdüzü değildir.
  • izmir'in sessiz, sakin semtlerinden biri. menemen ilçe sınırlarında yer alır. hem foça'ya hem mavişehir bostanlı'ya yakın olmasıyla çeşitli sosyal avantajlar sunar. yine de bir buca, bir narlıdere ya da konak'tan geliyorsanız buraya sanki dünyanın bir ucudur.
  • izmir'desen izmir değil, izmir'e uzak desen uzak değil.
    öyle bir yerdeyim ki ne karanfil ne kurbağa.
    güzel dostum
    bu ne beter çizgidir bu
    bu ne çıldırtan denge
    otobüs bekler bir yanımız
    bir yanımız bahar bahçe..
  • aliağa'dan buraya taşınmıştım, halen deniz kıyısı arıyorum sokaklarda.
  • mavişehir bostanlı’ya yakın olmayan bir yerdir egekent’le karıştırmayınız.
    menemen’e asarlık’a yakın yer nasıl bostanlıya yakın olur ki.
  • izmir'i tanıyalım
  • nezih bir yer. benim mabedim kendimi bulduğum daha doğrusu bulmaya başladığım yer. araba varsa daha rahat edersiniz ancak yoksa da- ki benim arabam serviste olduğu için 3 hafta arabasızdım-ulaşım gayet rahattı.

sessiz bir yer. genelde siteler var. spor yapa bileceğiniz birkaç park var. kadın erkek huzur içinde... birkaç kafesi var . bunlarxan biri yeni açılan kitap kafe, mutlaka uğramak istediğim bir yer.
    şortla filan gayet rahat dolaşabiliyorsunuz. gece de it kopuk dolu değil.

bana ankara batikent'ti hatırlatıyor. daha önce bostanli'da yaşadığım için oradan ev almayı düşünüyordum . ama şimdi ne güzel bir yerdeyim diyorum.

bol bol kitap oku. arkadaşlarını çağır film keyfi yap. atla yürüyüş parkuruna git. sonra tatlı bir kafede bir soda iç. sabah foça' da kahvaltı.

ileride çok daha farklı bir yer olacak.ama böyle tatliş kalsa daha mi iyi bilmiyorum.

benim huzurlu hissettiğim evim.