şükela:  tümü | bugün
  • trt nin benim vergimle yaptığı, maç aralarında maalesef tanıtımına maruz kaldığım sikko dizilerden biri daha.

horon ile zeybek oynanarak, zeytinyağı ile mıhlama aşkı denerek tanıtılan dizi. istanbul cafelerinde oturan torpilli gençlerin şive yapmaya çalışacağını tahmin etmek de çok zor değil.
  • eğe de hamsi çıkmaz ki. en fazla marmara'da hamsisidir o da zaten lezzetsiz yenilecej gibi değil. hamsi dediğin sinop dan sonra gürcü sınırına kadar yenilecek kıvama gelir.
    elektrikden bile para kesiyorsunuz da bulabildiğiniz dizi ismi bu mu? sırada ne var? kayseri inci kefali mi?
  • maalesef memleket temalı reklam dizi vs den vazgeçmiyoruz. ömrümüz bunlarla geçiyor. koskoca holdingler bile horonlu halayli reklam veriyor.
  • (bkz: papalina)
  • tanıtımı çektikleri yer neresiyse efsane güzel bir yermiş hakkaten. diziden pek umudum yok ama, trt dizilerinde ummadık taşın baş yarması yaygın bir durum.

son yıllarda ki yeşil deniz ve efsane leyla ile mecnun gibi mesela.
  • son dönemlerde böyle moda oldu karadeniz dizileri. bir ara saçma salak ege ve trakya dizileri,aşiretli,ağalı kırolu diziler bitti; şimdi de ege ile karadeniz'i karıştırıp "ege'nin hamsisi" diye bir dizi yapmışlar. şimdi bunu gören başka bir yapımcı da doğu ile ege'yi karıştırıp "ege'nin öküzü" diye bir dizi yapmaya kalkarsa hiç şaşırmam.

not: ah be ablacım hadi diğerleri neyse de sen nasıl yer aldın bu dizide anlamıyorum ki? sana diyorum tabi ki: (bkz: asuman dabak)
  • yine karadeniz şivesi ile konuşmaya çalışıp götünden şive uyduran oyuncuların rol aldığı dizi. karadenizliyim ve en kaba karadeniz şivesinin olduğu bölgelerde bile "bitti" diyeceğine "bittu" diyen birini görmedim.
  • ebesinin amsisi.
  • ulan önyargılı davranmayayım davranmayayım diyorum, üstüne adamlar şive konusundaki iticilikleri birleştirip voltran'ı oluşturuyorlar. haçan gel de iyu bişey bekle gari.
  • bildiğin ülke bu karadenizlilerin sanki. siyasetten ülkeyi yöneten onlar. bakanların çoğu onlardan. sporun tüm dallarında bunlar. dizi sektörü sadece bunlara çalışıyor. önüne geleni dizi çevirmeye başladı. arkadaş bu ülke bıktı sizden. zaten o yüzden burnu boktan çıkmıyor bu güzel ülkenin.