şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hüsnü şenlendirici ve trio chios eşliğinde adından da belli olduğu üzere iki yakanın müziklerinin çalındığı ve doublemoon etiketiyle çıkan her albüm gibi kendini dinlettiren içeriğiyle de kapağıyla da buram buram ege kokan güzel albüm.

1. mini mini nihavend peşrev
    2. gel gel kayıkçı
    3. pare ta hnaria mou ( klarnet edit )
    4. şeftalisi ala benziyor
    5. bekledim de gelmedin
    6. izmir'in kavakları
    7. ta ziliarika sou matia
    8. ada sahilleri
    9. buzuki taksim
    10. iroini ke mavrika
    11. bergama zeybeği
    12. kanun taksimi
    13. kadifeden kesesi
    14. pare ta hnaria mou
    15. i lahanades
    bonus track
    1. bekledim de gelmedin
  • gel gel kayıkçı şarkısının insanın içine yavaş yavaş kızgın bir hüzün akıttığı albüm. şakının filmini izleyenlere ayrıca katmerli bir keyif verecektir kanımca. ege müziğini, musikiyi ve klarneti sevenler buyursunlar bence sofraya.
  • hüsnü şenlendirici'yi laço tayfasıyla beraber yaptığı ilk albümden beri takip ederim. insanın gönül tellerini titreten ilk albümden sonra brooklyn funk essentials ortaklığıyla gelen "in the buzzbag" ile de iyice kafamda perçinlemişti yerini. sonra tayfa'nın son albümü piyasaya çıktı, onu da sevdim. sonra şenlendirici popülerliği yakaladı, adam kendinden geçti resmen. nuri lekesizgöz'ün vefatından sonra tayfa'nın yalan olduğunun farkındaydım, şenlendirici'den de umutlu değildim pek, bu albüme kadar.

napmışsınız abi siz? bu ne güzel yorumlardır öyle. her birinde insanı ege'nin bir kıyısından öbür kıyısına savuruyorsunuz. hüsnü'nün klarneti, yunan amcamın inceden kederli sesi... hani rakısız yenen balığa pek hoş gözle bakılmaz ya, bu albüm de o hesap. rakısız, uzosuz dinlemek günah resmen. ha bir de ruhunun derinliklerinde ege'nin iki kıyısından izler taşıyan, mübadil torunu bi bünye olarak iyi ki egeliyim dedirtiyor insana, iyi ki bu denizin kıyısında doğmuşum.
  • güzel bir albüm. bana ege'nin serin gecelerini anımsatıyor.

yaşar akpençe'nin darbuka yorumu dikkatimi çekti. yaşar abinin darbukası çok güzel tonlamış, pek güzel tınlamış.
    hüsnü şenlendirici, sanırım artık olgunluğa uygun tarzını bulmuş.
    aytaç doğan, her zaman olduğu gibi, şahane. devasa bir kanunun içinde uyuduğuna dair ciddi şüphelere sahibim.

trio chios da şahane insanlarmış, yüreklerine sağlık.
    lavtanın sesini pek özlemişim.
    lavta deyince aklıma geldi bak[video]

konser provası[video]
    [darbukayı hamdi akatay çalıyor.]
  • albümdeki şarkıları çeşme babylon aya yorgi'de hüsnü şenlendirici ve trio chios'tan canlı dinledik; diyeceğim o ki yok böyle bir şey; hele trio chios üyelerinin, hemen çeşme'nin karşısındaki sakız adasından geliyor olmaları da ayrı bir keyif unsuru. şarkılar o kadar güzel seçilmiş ve keyifli söylendi ki anlatmak mümkün değil. hele bekledim de gelmedin şarkısını yunan solist söyleyince insan bir garip oluyor.

diyeceğim o ki hüsnü isimli arkadaşın sansasyonel eylemleri bir kenara bırakılacak olursa müzikalite yönünden dört dörtlük bir albüm olmuş; benim diyen her egeli'nin alması farz olmuş. hararetle tavsiye ediyorum.
  • leziz bir albüm leziz..
    ayıkken de gider, rakıyla da.
  • bu albümü geçen yıl mephisto'da keşfettim. mephisto'nun önünden geçerken "bekledim de gelmedin" adlı parça çalıyordu. okadar sıcacıktı ki içeri davet ediyordu sanki. albümün tamamını dinlemeden almıştım. hepsi okadar güzel ki.1 yıldır bıkmadan usanmadan dinliyorum.
  • istanbul'dan bandırma feribotuna binilir, 2.5 saat sonra bandırmadan inilir ve araba yolculuğu başlar. cd player'a bu albüm koyulur ve döndüre döndüre neşe içerisinde izmir'e doğru yol alınır.

(bkz: memleket kokusu ihtiva eden albümler)
  • herkesin hayatı kendinedir ya. benim dinlediğim en iyi albüm. dedemi hatırlatır.