şükela:  tümü | bugün
  • tamamı "eğer kadın bir erkeği gerçekten severse onun gözünde, dünyadaki bütün erkekler; kesin olarak anlamını yitirir." olan oscar wilde'a ait olduğu söylenen söz. gerçekten böyle mi diye merak etmekteyim.
  • dün gece ankara'dan döndüm. gece, silver state'de yaşayan sicilyalı bir dostum aradı. "kaygılanma, kötü bir şey yok. dünyadaki en güçlü bağlar görünmeyen iplerle sağlanmıştır, 'misgiving'inin' sonucu bu arama" dedi. misgiving çok güçlü bir kelime.

bu akşam yıllar önce öğrettiği başka bir şeyi anımsadım. paris'den arkadaşların kumarhane merakından dolayı deauville'de haftasonunu geçirdikten sonra londra'ya dönmüş, yorgunluktan eve gidemeden bir otelde kalmıştım. öğlen saatlerine doğru oda telefonuna uyandım. hiç kimsenin kaldığım yeri bilmemesi ama bir dostunuzun sizi bulması çocuk sayılacak yaştaki biri için enteresandı.

- cumartesi telefonuna ulaşamadım, maureen'i aradım, "gece gelmedi" deyince, roma'ya geçip geldim.
    - nasıl buldun beni *
    - unuttun galiba, biz bir mafyayız.
    - insanlar italya'da "değilim" demek için çabalarken, senin övünmen deliliğine işaret olabilir.
    -belki kendin düşünüp karar vermekten vazgeçmeli veya olgunlaşıp takıldığın şeylerden uzaklaşmalısın. ben bir ...noyum veya mafya kızıyım demedim ki, biz bir mafyayız dedim. mafya sicilya kültüründe baştan çıkarıcı, çekici, seven bir kadın ve cesur bir erkektir. ve "biz bir mafyayız." dedim. ve seven bir kadın tek bir an için eşsiz davranışlar sergiler, her şeyi yapar.