şükela:  tümü | bugün
 • komandolar diyarı olarak bilinen ısparta ili ilçesi.. eğirdir gölü kıyısında bir dağın eteklerine kurulmuş olup buradaki kayalıklar komando eğitimi maksadıyla kullanılmaktadır. uzunca bir süre "eğridir" olarak bilinmesine karşın, vakti zamanında ismini bu şekilde değiştirmiştir ki biz orayı veya orada yaşayanları eğri sanmayalım.
 • çoğu yerde olduğu gibi en manzaralı yeri askerler kapmıştır.
  kuşadasındaki gibi anakaraya dar bir yapay yolla bağlanan bir adacık( yeşilada denir, eski adıyla nif- bazı kaynaklara göre de nis) üzerinde şirin evler ve pansiyonlar, moteller, balık lokantaları vardır. tarifini alamadığım özel bir sosla dişli denen bir tür tatlı su balığını kızartıp önünüze getirirler,börek sanırsınız. 0 kılçık ihtiva eden bu balık lezzetli ve ucuzdur.
  ilçede bir kemik hastanesi bulunur.
  ayrıca selçuklular zamanından kalma dündar bey medresesi şehrin merkezindeki turistlerin ilgisini çeken bir yapı olup avlusunda turistik hatıra eşyaları, bol bol komando aksesuarı satan dükkanlar vardır. hemen her mevsimde özellikle japon turistlerin* ziyaret ettiği bir yerdir.
  göle taş atıp duran bir delisi vardır. rivayet edilir ki ilçeye tayinle gelen bir hemşireye aşık olmuş hemşire de ona bu gölü* taşla doldurduğunda sana evet derim demiş vatandaş da bundan sonra sıyırmıştır.
  bir çift daha delisi vardır ki bunlar kardeştir ve bir yolun bir yanında biri diğer yanında dikilir. tüm zevkleri arabalara bakmaktır.
 • güllü krem satın aldığım yer. eheh burası ispartaya bağlı yerinden alıyorum diye sevinmiştim, ama istanbul yapımıymış meğer.
 • adada yiyeceginiz levrek, patates kizartma, salata triosu zevkten oldurebilir. sirf bunun icin bile gidilesi bir mekan egirdir. ucuz pansiyonlar da vardir adada. cafeydi, bardi pek bir attraksiyonu olmasa da dogayla bas basa kalmak icin gidilesi yerdir. isparta'da ki universitenin buyumesiyle, ziyaret icin gelen genc nufus da artmistir bayagi. halki superdir, zekidir(balik),bir tanedir. icki cokca icilir. selcuklu'dan kalma hani(handi galiba) bir de kalesi vardir. yazin cadir kurabileceginiz bir plaji vardir, mavi bayrak falan almistir plaji. zinalar adli fantastik bir mekana sahiplik eder ayni zamanda. kim niye koyar o ismi ayri konu tabii. dagin bir tanesinde gucluyuz, cesuruz, haziriz yazar kirecle, komandolar her yil tazelermis bu yaziyi. sat, sas, dag komandalarinin egitim icin geldigi bir yerdir ayrica. dag komanda okulu vardir. bir de tuzlanmis sazani muthis lezzetlidir tuzlu sevene, israrla aramaniz tavsiye olunur. elma cayi, receli, kilimi vs.
 • cogu insan eğirdiri daha çok ya coğrafya dersinde gölü bulunması nedeniyle kimisi ise arkadasının veya akrabasının dağ komando okuluna gitmesiyle tanır.ilcenin essiz gol manzarasını görülmeye değerdir.ayrıca ilceye yakın iki ada vardır.bunların birinde yerlesim bulunurken diğeri ise piknik amaçlı kullanılmaktadır.adada aksam gol manzarası eşliğinde gün batımını izlemek ise insana ayrı bir zevk verir.halkı yerli yabancı turist tanımadan herkesi kazıklamak için cirit atar dikkatli olmak gerekir.
 • eğirdir turizm ve doğa sporları derneği (etudosd)nin 2003 mayıs ayında hazırladığı bir faaliyet ile dedegöl dağlarına çıkıp kışı yaşadıktan sonra içilebilcek kadar temiz sularına girip yazı yaşadığım göl/şehir.mayıs ayı sonu olmasına rağmen suyu deniz suyuna göre soğuktu gölün suyu.
  (bkz: gölde yüzmek)
 • "burasııı odtü'nün kampüsü değiiiil, burası dağ komanndo okuluuu!" diyerek acemi erlerin dizlerini titreten kartal üsteğmenin bir zamanlar görev yaptığı komando okulunun bulunduğu ısparta ilçesi.
 • güzel elma bahçelerinin güzel elmalarla dolu olduğu yer. ağustos ayında gidilmesi halinde, insan "hangi bahçeden elma aşırsam?" diye kararsız kalabilir.
 • kisin göl dondugunda üzerinde top kosturabileceginiz yurdum göllerine sahip bir ilçe.hatta bir gün okula giderken göl kenarindan gidiyordun kulagim dondu ve kulak kepcemi tuttugumda kikirdagimdan ses gelmisti igh ama olsun yinede 3 senemi geçirdim harikaydi.hele çetin hoca unutulmaz....
 • anlayisi kit olan insanlar ile, 'nis'limiiin seen leeeyn' diyerek dalga gecilen ilce.
hesabın var mı? giriş yap