şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fatih projesi'nin alt projelerinden sadece biri.

  internetsiz okul kalmasın diyorduk, fatih projesi ile internetli okul kalmayacak inşallah.

  (bkz: #27262535)

  edit: link
 • (bkz: bitnet)
 • faydalı bulduğum site. 1978 yılına ait elazığ panoramalarını, cadde ve üniversite görüntülerini ilk defa gördüm ve bundan büyük bir zevk aldım. sanırım şu an beta yayında. ilerleyen zamanlarda içeriğini daha da genişleteceklerini umuyorum.

  ayrıca,

  (bkz: http://www.eba.gov.tr/)
 • bilim teknik dergilerinin pdf formatını ücretsiz kullanıma açmış site. öğretmenler mebbis şifreleriyle giriş yapabiliyorlar.
 • "eğitim bilişim ağı öğretmen ve öğrencilerimiz için geliştirilen sosyal bir eğitim platformudur. hâlen test aşamasında olan ve içerik ekleme çalışmaları devam eden platformun üyelik hizmetlerine bağlı hizmet veren kısımları şu an için sadece millî eğitim bakanlığı’na bağlı öğretmenlere açıktır. ileride tüm öğretmen, öğrenci ve velilere açılması planlanan eba’dan üye olmaksızın da faydalanabilir, öğretici videolar izleyip görselleri tarayabilirsiniz. dergi indirip okuyabilir, ses dosyalarını dinleyip haberlerinizi görebilirsiniz. e-içerik kısmındaki 'öğretmenler için' bölümü hariç eba’nın her dosyasına ulaşabilir, bilginizi arttırıp öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz."[http://giris.eba.gov.tr/eba_giris/giris.jsp http://giris.eba.gov.tr/eba_giris/giris.jsp]
 • kisaca eba olarak da bilinen bircok egitim iceriginin bulundugu guzel bir egitim sitesi. ogrenciler, ogretmenler ve egitimle ilgilenenler icin iyi bir kaynak.
 • fatih projesi ile entegre şekilde çalışan bir sistem.
  tabletlerden, akıllı tahtalardan ya da evde bilgisayarınızdan girebilir, istediğiniz öğrenciye istediğiniz konunun ödevini verebilir ve hatta sonunda çözmesini istediğiniz bir sınav bile ekleyebilirsiniz. sınıf içerisinde öğrenci tabletlerini yönetebilir, bir soruyu tüm tabletlerde görüntülenmek durumunda bırakarak öğrencilerin cevaplarını akıllı tahtanızda görebilirsiniz.
  etkin bir şekilde kullanılabilse oldukça yararlı olacağına inandığım, interaktif bilgi yuvası.
 • devletin el attığı en güzel şeylerden biri. ancak gel gelelim işin içinde devlet olunca nedense bir hantallık oluyor. şöyle bir site özel sektörde bir şirketin olsa eminim daha çok gelişirdi. ancak şu haliyle bile epey yol kat etti. logolarını da değiştirmişler.

  bu arada öğretmenler eba şifreleriyle morpa kampüs ve okulistik gibi oluşumlardan da yararlanabilirler. bu yönüyle de eba'yı çok takdir ettim. illa bize bağlı olacaksınız dememiş, gitmiş özel sektörle de anlaşmış. çalışmaların devamını diliyoruz.

  düzenleme: yds publishing yayını ile de anlaşıldı artık eba üzerinden yds publishing içeriklerine de ulaşılabilir.
 • arayüzü değişmiş sosyal eğitim platformu.