şükela:  tümü | bugün
  • malum başlıktan dolayı eğitimciler birliği sendikası'nın ankara cumhuriyet başsavcılığına bulunduğu suç duyurusu.

sendikanın web sitesinden yapılan açıklamada şunlar yer alıyor;

"çocuklarımızı ve geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz ne yazık ki son zamanlarda sıklıkla şiddetin, saldırının, hakaretin, iftiraların ve edepsizliğin mağduru olmaktadırlar. bunun son örneği ise, öğretmenlik mesleğinin ahlaksızca bir mukayeseye konu edilmesidir. insanı insan yapan değerlerin ekşitilmesinin, bozulmasının, çöpe atılmasının tavan yaptığı bir sözde internet platformunda öğretmenlik mesleği hakkında sarf edilen ahlaksız ve fütursuz yakıştırmaları, izandan ve edepten yoksun ifadeleri şiddetle kınıyoruz.

bu ahlaksızlığı sitede başlık olarak açmak, dumura uğramış bir zihnin, kendini ahlaktan soyutlamış bir benliğin hezeyanından öte bir şey değildir.

bu ahlaksızlığa geçit veren, bu had bilmezi bir platformun sözcüsü yapan site de bu olaydan sorumludur. bu tür kişilere böylesi bir yetkinin verilmesi bir yetersizlik göstergesidir. bu nedenle, bu yakışıksız ifadelere yer veren ve bu ahlaksızlığı yapmaktan imtina etmeyen kişi ve kişiler hakkında eğitim-bir-sen olarak davacı olduk. öğretmenlerimize karşı haddini aşan bu kendini bilmezlerle mahkemede hesaplaşacağız.

bugün karşı karşıya kaldığımız bu durum, öğretmenin ve öğretmenliğin itibarsızlaştırılmasının bir sonucudur. mesleğin küçümsendiği, meslek mensuplarının örselendiği, öğretmenin bilgisini ve yeteneğini sınıfa ve öğrencisine aktarma becerisinin dar kalıplara sokularak köreltildiği, toplumsal değerlerin sınav başarısı uğruna görmezden gelindiği bir eğitim sistemi, ne yazık ki, ahlaksızlığı, yüzsüzlüğü ve utanmazlığı meziyet olarak gören toplum kesiminin doğuşuna sebep olmuştur. bu kesimin ürünleri, her türlü kutsala ve değere saygısızca dil uzatmayı hak olarak görebilmektedir.

bunun önüne geçmek, eğitim zemininin olgunlaştırılmasıyla, bu ise öğretmenlik mesleğinin itibarının artırılmasıyla mümkündür. eğitimin şartlarının/zemininin olgunlaştırılması konusunu sürekli akılda tutarak, öğretmenin eğitimin gerçek öznesi olabilmesi, öğretmenden beklentinin karşılanması ve öğretmenlik mesleğinin hak ettiği saygınlığın sağlam bir zemine kavuşabilmesi için öğretmenlik meslek kanunu’nu bir fırsat olarak görüyoruz."
  • (bkz: tüm ekşisözlük'ü tek bir kişi sanan öğretmenler/#90145947)

oğlum bundan sonra teknik ressamlığa söz söyleyenin tahtasını sikerun. herkes mesleğine laf edene dava açsın bundan sonra hahaha. çünkü mesleğimissss.

güldük eğlendik editi: aklı hür çocuklar yetiştirmek, bu şekilde mi olur sizce öğretmenim? ülkenin eğitim sistemi delik deşik olmuş, hiçbir halta ses çıkarmamışlar, birinin hakaretine mi birlik oldular? bu mu dokundu gerçekten? tüm öğretmenler verdiği eğitimi içine sindirebiliyor mu sizce? amaca giden yolu değil, amacı önemsemelisiniz. amaca giden yolda oyalanmayı seçiyorsunuz. amaç orada, öyle duruyor. eğitim sistemi çökmüş kimin umurunda..?
  • sozluk kapatılıyormus :))
    (bkz: akbabalik yapmak)

eksisozluk2.com alan adını hemen rezerve edeyim

kahrolsun emperyalizm.

not : eğitim bir sen malum sen olarak anılıyor halk arasında
  • "...bu had bilmezi, platformun sözcüsü yapan site..."

yazar alımlarının mülakatla yapıldığını sanıyorlar galiba.
  • laik müfredatı dinci safsatalara boğup bomboş, zombi nesiller yetiştirmekle meşgul sendikanın hezeyanları. yağcı-sen.
  • eğitim-bir-sen denilen oluşum, akp denilen çetenin meb ve yükseköğretim ayağıdır. bu oluşumların babası da hepimizin bildiği gibi fetödür. dolayısıyla, söz konusu entry'i giren şahsın bir ak-troll olması, tiyatronun boyutunu, yani bence herşeyi açıklıyor. ve ne yazık ki ekşi sözlüğü zor günler bekliyor.

normal koşullarda kapıya bekçi yapmayacağın insanlar, bu oluşuma üye oldular ve şu anda türkiye'nin bütün eğitim kurumlarını işgal etmiş durumdalar. inanın işidden bile daha tehlikeliler. bunların tiyatrolarına birebir maruz kaldım, ordan biliyorum.
  • hayatı çok fazla ciddiye alan sendikanın açmış olduğu bir dava.