• akıllı adam işidir.

(bkz: beyazturk dovmek akp sporudur)
  • en güzelini yapan kişi
    (bkz: ben olsam aynısını yapardım)
  • (bkz: süper)
  • yediginiz bursu anormal faizlerle geri oduyorsunuz, pekala yapilabilir. ahlaki midir? eskiden sorsaydiniz hayir derdim, ama simdi evet diyorum. universiteler cumle yobaz, fasist cemaatlara teslim edilmis, halk entelektuel birikimi olanlara karsi kin guder duruma getirilmis, ogrenciler imam hatiplerde nefret egitimi almis, zorbalastirilmis, militanlastirilmis olan bir ulkeye geri donmek icin artik "onlardan" biri olmaniz gerekiyor.
  • alemlere akmaktan daha iyi değildir.

(bkz: necip fazıl kısakürek)
  • bunu yapmayı düşünen birini tanıyorum. abdde doktora yapacak ve toplamda 100 bin dolar burs alacak. ülkeye geri dönüp 10 yıl öğretim görevlisi olması gerekiyor. ama o abdde iş bulup geri ödemeyi planlıyor.

bakın altını çiziyorum. gerı odemek. üstelik bir de faizle. yani arkadaşlar yaklaşık bir 400 bin tl ödeyebilirseniz kimse size bir şey dayatamaz tabi. ama bana pek budalaca gözükmüştü bu plan. ve ihanet de evet, vatana ihanet.

gerçi o vatanın durumu da bir yandan malum. kız ciddi anlamda elektrik dehası. ülkede ne kafama göre iş ne de adam var diyor. mutsuz, umutsuz... tamam ben de ama devlet onu sana vatana hizmet edesin diye verdi gibisinden duygusal giriyorum olaya ama o da haklı. sizin ülkeden siktir olup gitmek başlıklarınızdan nefret ediyorum ama siz de haklısınız.

değil mi arkadaşlar, o da haklı değil mi? siz de haklı değil misiniz? kimse durduk yere vatanını terk etmek istemez. demek burada çok daha ciddi problemler var. kizmadan önce bunlari bir masaya yatiralim hele.
  • diye bagirirdi burs alamayan kiskanclar.

tanim: dogru davranistir
  • geri odeyecegi surece sorun yok, geri odemezse hirsizliktir. hic kimse bana ama universitede, tubitakta, vb soyle boyle haksizliklar donuyor demesin. o buyuk capli hirsizlik yapiyor, bunu yapan kucuk capli (ne kadar kucuk, alinan bursa gore degisir) yapiyor.
    abd'de doktora icin asistanlik bulup, orta-ust seviye bir okula giden biri olarak diyorum bunu. bazi baba okullardan (biri michigan idi) burssuz kabul aldim ve gidemedim. bende oralara gidip, ornegin new york city'de ise girmis olmayi, degisik bir yerde, degisik standartlarda hayatim olsun isterdim. su anki hayatimla ilgili sikayetim yok, ama bu mantikla hakeden burssuz baba okuldan kabul alsin (ki bu cok aman aman zor bir durum degil) sonra gitsin devletten para alsin, geri odemesin. abd'de cok saglam ise girsin (mezun oldugu okulun adi sayesinde). dogru mu bu simdi? yerlesebilir, ama aldigi bursu kurali ne diyorsa odemeli.
    zaten odemese hayat bir sekilde ondan alabilir, ornegin isten atilir bir sure is bulamaz gibi.
    (bkz: karma is a bitch)
  • ne kadar çaylak olsam da bu anlamda düşüncesi olan arkadaşlara itinayla yardım eder ve yol gösterebilirim.
hesabın var mı? giriş yap