• kısmetinizde azıcık bir çizik, azıcık bi bug bile görüyorsanız işinizi sağlama alın. öss tercihlerinizi eğitim fakülteleriyle doldurun. kısmetiniz açılacak, oğlu meendiz olan her teyze sizi listesine ekleyecek. nereden mi biliyorum? daha ilk sömestrda sınıfımdan 7 kişi nişanlandı/sözlendi pırlantalara alyanslara boğuldu, geri kalanı da gümüş yüzüklerle "kendi arasında sözlendi", nerden tümevardım bilmiyorum ama ne oruç baba, ne telli baba türbesi derim. eğitim fakültelerine koşun.
  • benim mezun olduğum fakültedir. koyun gibiyiz kankalar, aynen dediğiniz gibi! bakın sorgulamadım bile.
  • 5 yıl içinde evlenme garantisi veren fakülteler. ben 18-20 yaşlarında bu kadar çok sözlü, nişanlı, evli insan görmedim arkadaş!
  • adının " sunum fakültesi " olarak değiştirilmesi gereken fakülte.
  • bakir ve bakire oranı diğer fakültelere göre çok daha yüksektir. hepimiz aseksüeliz lan, ya da bir tek ben öyleyim, bilemedim. ondandır ki yurdum kaynanaları hep öğretmen gelin ister beyzadelerine.

not: olm bak benden habersiz sevişiyorsanız söyleyin ona göre istatistiksel bilgi veriyoruz yoksa bana ne!
  • söz konusu kpss olduğunda kış uykusuna yatmış öğrencilerinin içindeki anarşist ruh ortaya çıkar. altın kaplama "kadriye" kolyeli kadriye kızın derste atanamama sorununu bir ele alışı vardı, benim diyen örgüt liderinde o ateşli ruhu görmedim ben.
  • bu bölümü yazmadan önce çok düşünmek gerekir. öğretmen olmak için özel bir sevginiz yoksa okuması da bitirmesi de çiledir.
    (bkz: sınıfta sunum yapmak)
  • yazılanları okuyunca; yurdumun her bir yanındaki tüm üniversitelerin
    yetiştirdiği mühendislerin dünya teknolojisine yön verdiğini,
    tüm doktorlarının tıpta çığır açıp, imkansız denilen şeyler bulduklarını,
    tüm mimarlarının dünya mimarisine yön verdiklerini,
    tüm hukuk mezunlarının sayelerinde ülkemizin ender ve en iyi hukuk sistemine sahip olmasını sağladıklarını
    vs... vs... olduğundan emin oldum.

ben ne kadar kafasız bir adammışım aq. bu ülkenin her bir bölümünden mezun olan adamcıklar muhteşem yetişmişler bir ben odunmuşum çok afedersin de üç beş bildiğim şeyi doğru dürüst öğreteyim yavrucuklarıma diye gidip o kadar puanı heba edip öğretmen oldum...

vay aq, hayattan soğudum, (bkz: oğlum bak git)
  • en "tek tip" öğrenci barındıran fakültelerdir tespitime göre.

aykırı, farklı, çılgın, marjinal birine rastlamak zordur bu fakültelerde. dünyadan bihaber takılan, sakin, kendi halinde, tam da bu sisteme uygun, onların tabiriyle "istendik" öğrencileri olur. girişten itibaren devlet memuru kıvamına sokulurlar yavaş yavaş.
  • bol bol sunum yaptırılan fakülte. ayrıca çokça ödev verilir, hoca 60-70 kişilik sınıfta tek tek defterleri kontrol eder, orta okul çocuğu gibi hissedersiniz kendinizi.
hesabın var mı? giriş yap