şükela:  tümü | bugün
  • tanrım, ne kadar saçma... yani generali savunma bakanı yapmak ne kadar saçmaysa bu kadar o kadar saçma. komedi resmen...

düşünsene adam onlarca yıl eğitim fakültelerinde profesör olarak eğitim vermiş, binlerce öğretmen yetiştirmiş ve bakanlığın farklı bölümlerinde yöneticilik yapmış, sen kalkıyor bu adamı millî eğitim bakanı yapıyorsun.

böyle bir mantıksızlık olabilir mi? eğitim fakültesi profesörü ne anlar eğitimden, ne anlar millîden... böyle bir aymazlık olamaz ya.

sen kalk onca mühendis, onca doktor varken bir eğitim fakültesi profesörünü millî eğitim bakanı yap. rezalet...

eğitim fakültesi profesörünü meb'e bakan yapmak, aklı kiralık ve satılık kaosçu kışkırtmacıların hoşuna gitmeyen bir eylemdir.

sahte solcu sahte enteller bunu beğenmedi...
  • türkiyede kim bakan olsa sevinirsinizin cevabı olan adamı da yerecek, beğenmeyecek bir şey bulmaktır aynı zamanda.
  • bazı mallar anlamıyor ama iyi bir kabine kimseyi üzmez. bu ülke sadece sizin mi? bizim çocuklarımız da bu ülkede, bu sistemde büyüyecek.

ben akp’nin ülkeye yaptığı en büyük kötülük olarak eğitimi getirdiği hali söylerim. gönül isterdi ki tüm bakanlar ziya selçuk gibi yetkin olsun. mehmet şimşek, ali babacan gibi isimler dururken maliye, hazine kerameti kendinden menkul olan damada bırakılmasın, genel kurmay başkanı milli savunma bakanı yapılarak kışlaya siyaset sokulmasın, hastanesindeki doktorların sgk primlerini eksik yatıran, maaşlarının bir kısmını elden veren biri sağlık bakanı olmasın vs.

milli eğitim bakanı ile ilgili tek endişem cumhurbaşkanı ile ne kadar uyum sağlayacakları konusunda olur sadece. umarım yakın zamanda istifasını veya azlini görmeyiz.

tanım: az sayıdaki doğru bakan atamalarından biridir.

edit:
    1- tanım ekleme
    2- isim hatalarını düzeltme. uyarı için teşekkürler @mesadu, @lebbanen
  • hakikaten yaaaa, (bkz: johnny sins) olabilirdi mesela.
  • bir öğretmen olarak sevindiğim haber. bazen güzel şeyler de oluyor güzel ülkem de, keşke hep böyle haberler alsak. liyakat öne çıksa.
  • yıllardır sağlık bakanımız doktor ama hangi sağlıkçıya sorsan arkasından sövüyor. o sebeple mantıklı görünse de her zaman hayırlı olmayabilecek eylemdir.

bu arada binde bir mantıklı iş yapmaları geri kalan saçmalıklarını düzeltmez.
  • müthiş icraattır. aksini iddia eden kötü niyetlidir.
  • kabinedeki en mantıklı atamadır büyük ihtimalle.
  • okuduğum üniversiteyle bir kez daha gurur duymamı sağlayan bakan'dır. güzel işler yapacağını umuyorum. umutluyum.

yapılacak en doğru hamleyi yapmıştır ülke başkanı.