şükela:  tümü | bugün
  • 2017 ösys sonucunda yerleştiğim fakülteye kayıt yaptıramama durumum.

2017 ösys yerleştirme sonucunda istanbul üniversitesinde bir mühendislik programına yerleştim. ancak şuanda okuduğum üniversiteden bir dersten yaz okulu almaktayım ve yaz okulu finali 21 ağustosta ve en erken 22 ağustosta mezun görüneceğim. istanbul üniversitesi kayıtları ise 18 ağustosta sona ermekte.

iü öğrenci işleri daire başkanlığını aradığımda ilk önce kayıt yaptırabileceğim söylendi. sonra ise fakültenin öğrenci işlerini aradığımda ise kayıt yaptıramayacağımı, yökün tek dersi olanlar için üniversitelere yazı göndermediğini ancak mebin liseden mezun olamayanlar için yazı gönderdiğini ve onların kayıtlarını onayladıklarını söylediler.

mebin yazısı

yöke ulaşmaya çalışıyorum bir haftadır ancak ne telefonlara ne dilekçelere dönüş var.
    ayrıca şuanda bir programa yerleşmiş olduğum için ek tercihte yapamıyorum.
    bimere, cimere ve ulaşabileceğim neresi varsa yazdım dönüş yok.

psikolojik olarak yıpranmış durumdayım. kazandığım bölüm gerçekten okumak istediğim ve heyecanlandığım bir bölüm.

bundan önceki senelerde üniversite kayıtları eylülün ilk haftası yapılmaktaydı ve tek dersi olanlar derslerini verip kayıt yaptırabiliyorlardı.
    ancak şuan böyle bir durum söz konusu değil ve yökden bir yazı gelmediği için mağdur durumdayım ve eğitim hakkım elimden alınmış durumda.
    kendimce bir yol izlemeye çalıştım ve sonuç yok. ailemde üniversiteye yerleştiğim için çok mutluydu ancak bir haftadır stresten uyku uyuyamıyoruz.
  • öncelikle geçmiş olsun.

yapacak birşey yok. hem eğitim alıp ne yapacaksın?

bul bir tane yabancı ülke vatandaşı. evlen git.