şükela:  tümü | bugün
1661 entry daha
  • yapı 2 ve statik... ağlatmıştı. yapı 2 yi 3 kez aldım...
  • yüksek lisanstayken "kantitatif karar verme teknikleri" diye bi ders vardı. hoca altta yatan mantığı anlatmak yerine tahtaya bişeyler yazıp "bu böyle" derdi. ben de hayatım boyunca ezber yapamayan (sevmeyen) illa her şeyin mantığını anlamaya çalışan biriydim. hatta sırf bu yüzden lisansta kazanabileceğim halde ankara hukuk fakültesini yazmamıştım. o dersi ikinci kez alırken de o kadar zorlanmıştım ki mantığını başka kaynaklardan kavrayıp öyle geçebilmiştim dersi.
  • elektronik... allah ın belası zener diyot
  • sinyaller ve sistemler ühüü
  • kimya sevmiyorum.
  • diferansiyel denklemler. okulu takıntısız 3,80 ortalama ile bitirdim. ama bu lanet ders ilk yıl veremeyip ikinci yıl alttan aldığım tek dersti.
  • tıp fakültesi

mikroorganizmalar ve oluşturdukları hastalıklar (boru oğlu borudur)
    farmakoloji (bilen bilir kimse hiçbir şey anlamıyor )
    topografik anatomi
    tıbbi bilişim (mezun oldum hala ne olduğunu bilmiyorum aq )
  • nükleer reaktör fiziği.
  • eski yunanca ve latince brrrrrrr.
  • temel matematik 1 ve 2.

meslek lisesi mezunuyum o yüzden mat 2 hiç görmedim. ancak ygs - dgs ile iyi bir üniversitenin işletme fakültesine girdim. temal matematik denince basit geldi kulağıma fakat daha ilk dersinde türev, integral, logaritma vs. ile başlayınca hoca dün gibi hatırlarım nefesim gitmişti. o gün eve gidip anneme "ben buradan 10 yıla anca mezun olurum" felan demiştim. hey gidi günler (sanki 50 yaşındayım havalara bak).
587 entry daha