şükela:  tümü | bugün
  • "apple'ın eğitime özel fiyatları sayesinde üniversite öğrencileri, üniversite öğrencisi için alışveriş yapan ebeveynler, üniversitede ve evde eğitim veren öğretim üyeleri ve tüm eğitim kurumu çalışanları mac bilgisayarlarını, apple yazılımlarını ve belli aksesuarları özel fiyatlarla alabilirler. üniversiteye kabul edilmiş öğrenciler de kampanyadan yararlanabilirler." aciklamasi olan apple store bolumu...

bunun ogrenci vb icin olup olmadigini takip etmek imkansiz olduguna gore neden 500 tl civari ucuza almayayim ki mac book pro mu?
  • apple'ın üniversite öğrencileri ve öğretim görevlilileri için indirimli ürün sattığı store.

en son buradan verilen siparişlerde herhangi bir onay sistemi mevcut değildi, sipariş veriyordunuz ürün geliyordu ne bir kimlik soran ne birşey isteyen vardı.

acaba durum halen böyle midir? öğrenci olup yada olmayıp buradan sipariş verenler prosedür hakkında yeşillendirebilirse sevinirim. havale ve eğitim indirimiyle fiyat baya düşüyor, şu sıralar macbook alacağımdan merak içerisindeyim.
  • ipad ve kalem için toplamda yaklaşık 100 tl indirim yapıyor.

normal mağaza: (ipad 2018 (128gb wifi) & kalem)
    2149+479=2628tl (400,88tl kdv bu hesaba dahil, yani tablet ve kalemin kdv’li fiyatları bunlar. )

eğitim mağazası: (ipad 2018 (128gb wifi) & kalem)
    1748,34+365,33=2113,67tl

hesap bitti sanıyorsunuz ama kdv’yi bu sefer en sonda ekliyor.
    2113,67+380,46=2494,13tl

133,87tl indirim yapıyor yani. ayrı bir mağaza linki verip indirim filan diye bahsedilecek bir indirim yok.

yani kabaca tablette 90tl kalemde ise 50tl civarı bir indirim var. bu da tablette ~%4 , kalemde ~%10 indirim yapıyor.