• ipad ve kalem için toplamda yaklaşık 100 tl indirim yapıyor.

normal mağaza: (ipad 2018 (128gb wifi) & kalem)
    2149+479=2628tl (400,88tl kdv bu hesaba dahil, yani tablet ve kalemin kdv’li fiyatları bunlar. )

eğitim mağazası: (ipad 2018 (128gb wifi) & kalem)
    1748,34+365,33=2113,67tl

hesap bitti sanıyorsunuz ama kdv’yi bu sefer en sonda ekliyor.
    2113,67+380,46=2494,13tl

133,87tl indirim yapıyor yani. ayrı bir mağaza linki verip indirim filan diye bahsedilecek bir indirim yok.

yani kabaca tablette 90tl kalemde ise 50tl civarı bir indirim var. bu da tablette ~%4 , kalemde ~%10 indirim yapıyor.
  • bilgisayarı %6 indirim ve 3 taksitle internet sitesinden aldım. sipariş veya teslimat sırasında herhangi bir belge sunulması istenmedi.

%6 indirim aslında yüksek değil. teknoloji mağazalarının internet sitelerinde, en azından bu seviyedeki indirimler yılın çoğu zamanı bulunuyor (yüksek taksit imkanlarıyla birlikte).
  • üniversite de bu sene pasif gözükmeme rağmen indirimden yararlandım okulla alakalı herhangi bir bilgi sorulmadı bilginize..
  • geçenlerde bu indirimle i7’ye yükseltilmiş, 8gb ram 256gb ssd bi mac mini aldım. önce mac mini hakkında 1-2 sormak için apple müşteri temsilcisine bağlandım, sorularımı sorduktan sonra en son öğrenci olduğumu nasıl kontrol ediyorlar gelince bir şey mi göstermem gerekiyo vs, bana bi mail adresi attı ve siparişi verdikten sonra 48 saat içinde buraya yollayın dedi, yolladım ve onaylandı. siparişi 3 kasım akşamı verdim, tahmini teslimat 25-27 kasım diyordu özel konfigürasyon olduğu için çin’den gelecekti, heyecanla kargoyu her gün takip ederken bi baktım teslimat 10 kasım diyor. bu dönemde shenzen’den türkiye’ye gelmesi 1 hafta bile sürmedi nerdeyse ya apple ve ups bir arada olunca sonuç işte.

dipnot: la şu mac mini’yi underrated yapmayın bu kadar, eğer çok sağlam ekran kartı gerektiren bi işiniz yoksa (mesela ben müzik prodüksiyonu ve kayıtlar için aldım) işlemci ve rami yükseltebilir küçük canavarı görebilirsiniz. geekbench’te imac 2018, macbook pro ve 2013 model mac pro’ları tokatlıyor.
  • selamlar,

burayı okuyanlar için, yeni macbook m1 pro için 35.599 tl olan makineyi, eğitim mağazasından 32.750 tl'ye satın aldım. 3 bin tl fark için çok mutluyum.
hesabın var mı? giriş yap