şükela:  tümü | bugün
  • eğitim kafe

üniversite sınavına adım adım hazırlanan, tercihlere az kalmışken; ‘’şu kadar net yapsam, üç aşağı, beş yukarı gelir mi ola hocam oralar buralar?..’’ diyen öğrencilerin yükünü azaltmak için, geçenlerde keşfettiğim siteyi sizlerle paylaştığım başlıktır. halihazırda tüm sorularınıza yanıt olacak gibi.

link

direkt olarak bu site ile 81 ildeki her üniversitenin, her bölümünün en detaylı başarı puan sıralamaları, taban puanları verilmiştir. sitedeki arama butonu ile istediğiniz üniversitenin adını yazarak, direkt bulabilirsiniz. ösym güncel bilgileri ile oluşturulmuş, pratik kullanımı ve arama motoru ile alfabetik sırayla tek tek arama derdinden kurtarıyor.
    ben üni sınavına hazırlanırken, internet kafelerde kör kör üniversite isimlerini arayıp her siteyi karşılaştırıp güncel ve doğru taban puanları arardım. şimdi bakıyorum da, böyle siteler falan derken her şey öğrenci dostu olmuş. yeni nesil çok şanslı.
    benim için bir başka avantajı da, arattığım üniversitenin her bölümünün puan, sıralama bilgilerini excell dosyası ile size otomatik olarak sunması oldu. pdf olarak çıktı alınabiliyor. yani bir çıktı alıp öğrencilerim ile kağıt üzerinden inceleme yapabiliyoruz.
    umarım ekşi sözlük sınav adaylarına da yardımcı olur
    her şey geleceğin umudu öğrenciler için.