şükela:  tümü | bugün
 • lahanayı yerken kıtır kıtır, sapına gelince mee.

  atatürkçü tabanı sindirip, kürtçe toplantı kürtçe afiş boyutuna kadar gelen; doğu ve güneydoğudaki çoğu şubesinin girişinde teröristbaşı posterinin ve pkk paçavralarının asılı olduğu sendikanın kandilden gelen emirle 1 hafta okul boykotu yapan sevgi ve barış pıtırcığı üyelerinin serzenişi.

  ki bu üye sayısı yaygara koparıldığı kadar da fazla değildir. çalıştığım ilin görevden alınanlar listesini inceledim, hepsinin ağzından en az 1 kez "burası kürdistan olacak" duymuşluğum var, fazlasını da görmüşlüğüm var.
  yanarım yanarım sizin sapık ideolojileriniz yüzünden arada kaynayacak olanlara yanarım. misal bir atatürkçü arkadaşımı zorla greve götürmüşler, bildiğin hatır gönül, o kaynadı ona yazık.
 • toplumun bir kesimini mensubiyeti, tercihi, sempatisi, düşüncesi nedeniyle hukuksuzca cezalandırmaktır.
  bir vatandaşın anayasal hakkı olan sendika üyeliği suç değildir.
  cari kanunlarda suç olarak tarif edilmeyen eylemler-fiiller de hiç kimseyi suçlu yapmaz ve cezalandırmasına mesnet kılınamaz.
  bu nedenle başka herhangi bir suç iddiası olmaksızın insanları ifadelerini dahi almadan suçluymuş gibi cezalandırmak (açığa almak da tedbir gibi görünse de maalesef ardından gelecek sonuçlar nedeniyle türkiyede cezadır) tamamen hukuksuzdur.

  geçmiş olsun. inşallah hukuki haklarının takipçisi olurlar.
 • türkiye de normal olandır.
  normalde bir insanın suç işlediğine dair kanıt varsa içeriye alınırdı, uzun zamandan beri önce içeri alınıp sonra kanıt aranıyor.

  bu bir defa masumiyet karinesine aykırı.

  şimdi bunkar açığa alınacak, muhtemelen maaş vs verilmeyecek, devlette çalışamayacak, haliyle özelde de çalışamayacak ve bu inceleme yıllar sürecektir.

  sebep: devletin izin verdiği, legal bir sendikaya üye olmak.

  lan devletin izin verdiği kuruma güvenemeyeceksek kime güveneceğiz?
 • hah şimdi geldi başlık da çok dolmamış daha şurada şu sendikalar mevzusunu ele alalım.

  arkadaşlar bu sendikalar tam olarak ne işe yarar? her ay maaşınızdan yaptıkları kesintileri nerede değerlendirir? yani tek işleri, eylem yapacağız, grev yapacağız, iş bırakacağız mıdır? grev alanlarına gidip bildiri afiş v.s. dağıtmak mıdır?

  yukarıda bir arkadaş eğitim-sen'in bildirisini yayınlamış. o yazıda hanginiz samimiyet gördü? adam diyor ki hukuk yolunuz açık, mahkemeye başvurun hatta aihm'ye gidin? ha bir de örnek dilekçe paylaşacakmış?

  yok ya? yahu her şubeye bir avukat tutsan eline mi yapışır? yıllarca topladığınız paraları ne yaptınız? bir ara işsiz kalanlara 3 te 1 oranında ödeme yapılırdı? bak hiç oralı olmuyorlar? biriniz de demiyor ki biz bunca sene bu sendikaların peşinden niye gittik? kıytırık toplu sözleşmeler için mi? çoğu yönetimin kimde olduğunu, hangi ideolojiye hizmet ettiğini bile bilmez.

  demem o ki bırakın şu saçma sapan hiyerarşik, sömürgeci sendikaları. bunca maaşlı adamsınız adam gibi bir işçi partisinin(doğu perinçek'in değil gerçek bir işçi partisi) oluşmasını sağlayın.
 • bugün de 524 ögretmenin göreve iadesiyle yapılan hukuksuzlukta sonlara gelinmiş oldu. hükümet gaz alma ve hamaset üzerine kurduğu siyasetin arkasında 3 ay duramıyor. o dönem söyledik hiç kimse sendikal faaliyetinden ötürü görevden alınamaz diye.

  kaynak