şükela:  tümü | bugün
  • taner yıldız'ın habertürk'te yapmış olduğu açıklama.

iç ses : " neyse ki hüloğğ diye bağırmaktan öteye gidemeyen %50 var. "
  • http://www.haberturk.tv/…an-2013-taner-yildiz/91408

ilgili videonun 7. dakikasından sonra görülebilecek açıklama. neyse ki yandaş habercimiz araya girdi de sayın yıldız daha fazla malzeme vermedi. aferin tasmalı medya.
  • kendi tabanına eğitimsiz, cahil diyor... onlar kalkıp sen çoban olduktan sonra biz koyun oluruz diyor...bu ülkede demokrasiye sandık deniyorsa, ben oyumu aysun kayacıya veriyorum...
  • itü makina'da asistandım bir zamanlar. kendisiyle bazı projeler için çalışan hocalarımızdan biri "daha önceki enerji bakanlarına projeleri anlatırken bön bön suratıma bakıyorlardı, bu adamın en azından mühendislik konusunda fikri var. neyi bilip neyi bilmediğini biliyor." diyordu. o nedenle yaptığı son açıklama benim açımdan hiç de sürpriz olmadı. gözü kör olmayan herkes şu son olaylarda hangi kitlenin nasıl davrandığını az çok anlar.
  • kendi ağzıyla "bizim parti cahillere ve gerizekalılara hitap eden bir partidir, arada eğitimliler de kaynıyor..." diyen adamın açıklaması.
  • malumun ilanıdır. eğitim seviyesinin artmasıyla beliren akp'ye karşı bu güven azalışının, aynı zamanda göt kıllarına karşın bir epilasyon etkisi olduğu da anlaşılıyor..
  • (bkz: itiraf.com)
  • "`eğitim seviyesi arttıkça ak partinin kaybettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz`" demesine rağmen nasıl olupta "eğitim seviyesi arttıkça bize güven azalıyor"a dönüştüğünü merak ettiğim açıklama.
    yani adam demiş ki ak partinin kaybettiği alan ve eğitim seviyesi arasında negatif bir korelasyon var.
    yani demiş ki eğitim seviyesi ve ak partinin kazandığı alan arasında pozitif korelasyon var.

adam bildiğin eğitim seviyesi arrtıkça biz kazanıyoruz demiş amk. ak partinin oyları artıyor demiş.
    ben yanlış anlıyorsam biri desin ki hacı yok sen yanlış anlıyorsun.

o bi yana ben bunu neye dayanarak söylediğini hiç anlamadım.

ahanda link : http://s1.directupload.net/…ges/130616/4speyukr.swf

edit : adam hitab ettiği diyormuş ben kaybettiği anlıyormuşum.
    o zaman yukarıdaki tüm verileri tersine çevirmek size kalıyor ey sözlük ahalisi.

bu entry de burada ibret-i alem olarak kalsın. yazarlar 10 kere dinleyip yanlış anlıyorsanız söyleneni(ki şaka değil evet 10 kere dinledim yanlış anladım.) gidin bir 11. kere daha dinleyin.

edit 2 : tanım: taner yıldızın yanlış anladığım beyanı