şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zaten sonunun en büyüğü sistemin olmayışı.
  • bir yarışa dönmüş olmasıdır. naruto'daki zil testini çoğunu biliyorsunuz. buradaki asıl amaç takımdaki herkes kazanamasa bile takım çalışması yapabilmeleridir. eğitimim sistemimizde de kazanılacak zil sayısı az kazanmak isteyen çok ama kimse kazanılacak başka zillerinde olduğunu görmüyor. çünkü, altın ve gümüş ziller varken, daha düşük metallerden yapılmış zilleri almayı, kimse kendisine yediremiyor. bu yüzden eğitimimizdeki zil testi, sürekli kendini tekrar edecektir.
  • türk eğitim sisteminin en büyük sorunu uygulama eksikligidir. sınıfların kalabalık oluşu, sürekli değişim olmasi , ücretli öğretmenlik gibi etkenler de var lakin en büyük sorun bir öğretmen görüşüyle budur .
  • aslında gerekli koşullar oluştuğunda her türlü şeyi öğrenebilen tür olan insanın, iş sistemleşmeye gelince çok zorlanması durumuna verilen genel tanı.

bana kalırsa bir kere öğretilmesi gereken şeyler yanlış gidiyor. demeye çalıştığım, hangimiz uyurken elini yüzünü yıkıyor? eğitim sisteminin de sorunu aynı. daha hayatı anlamlandıramamış ve varoluşsal sancılar çeken insana yöntem/teknik öğretmeye kalkıyorsunuz, çok saçma. bu tam olarak doğada elimize pusula verilip bilmediğimiz bir yere bırakılmak. bir yere varırsanız ne güzel, bu da çok nadir gerçekleşen bir şey zaten.