şükela:  tümü | bugün
  • eğitimin kaliteli olması çağdaş, kültürlü, zeki ve ahlaklı bireylerin yetişmesi için ve daha aydınlık bir gelecek için bir ülkenin tüm alanlardan daha çok dikkat etmesi gereken en önemli unsurdur. sadece olumlu manada katlı sağlanacağına gerçekten inanıldığı taktirde bazı değişiklikler yapılabilir ancak öğrencilerin adaptasyon süreleri de göz önüne alınmak zorundadır. eğer buna dikkat edilmez ve öğrenciler denek olarak kullanılırsa başarısızlık kaçınılmaz olur. gündem şu an o kadar yoğun ki biliyorum eğitim şu anda son sırada bile değil bahsettiğim sadece türkçe, matematik vs öğrenmek değil ahlaki boyutta da olması gerektiği ülkemizin hali ortada üniversite okumak bile cehaleti almıyor artık böyle bir eğitimden geçiriliyoruz. sadece okulda öğrendikleri ile kalmayıp kendini hem zeka hem ahlak hem de ufkunu açarak geniş bakarak değiştirenler çok şanslılar ancak çoğumuz bir destek olmadan bunu başaramıyoruz işte bunun için eğitim var. ancak maalesef sistem hem sorunlu hem de sürekli değişiyor. ne demek istediğimi şu sekilde iki resim ile açıklayayım son yıllarda ne kadar değişiklik yaşamış sistemimiz topluca görelim. 1
    2