şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her doktora şiddet haberinin kutsal bilgi kaynağımız, biriciğimiz, göz nurumuz ekşi sözlükte sayfalarca yer almasına ve lanetlenmesine rağmen bazen ölümle bile sonuçlanan eğitimci/öğretmen saldırılarının hiç bir zaman sözlükte yer bulmaması durumu. hatta sorsanız sözlük yazarlarının bir çoğu falanca öğretmeni nasıl tokatladığından, g.t ettiğinden, derslerde yapılan çılgınca şaka, yaramazlık ve küstahlıklardan ballandıra ballandıra örnekler vereceklerdir.
    sevgili ve de pek kıymetli doktorlarımız ki; ( onlar yüzdelik dilimde her zaman 1. ler ) öğretmenlerin ne kadar tembel ve işten kaytarma meraklısı olduklarını, her zaman kendi kapılarını sahte raporlar için aşındırdıklarını, tabi ki bu hadsizlere rapor vermedikleri gibi hadlerini filan bildirdiklerini anlatırlar. bunları çok duydum da bir tane doktorun çıkıp öğretmenler hakkında olumlu şeyler söylediklerini duymadım.

    öğretmene saygı ve sevgiyi yok ettiniz. öğretmen itibarını yok ettiniz. öğretmenlere saldırdınız, vurdunuz, ve öldürdünüz. kimsenin gıkı çıkmadı. ertesinde öğretmen tatili/maaşı başlıklarına hunharca ezik egonuzu tatmin ettiniz. hababam sınıfı ruhu bile kalmadı. ( hababam sınıfı türlü yaramazlıklar yapsa da en sonunda gidip öğretmenlerinin elini öper, özür dilerdi. ) ondan sonra neden şiddet toplumu olduk? neden toplumsal sorunlar ayyuka çıktı ?

    önerim şu ki; okulları kapatalım. her ilçede/semtte uzakdoğu dövüş sporları kursları açalım. hiç konuşmadan herkes işini bam güm girişerek görsün. diyelim ki; elektrik faturan çok geldi, hemen gidiyorsun tek'e . vezneciyi bir güzel pert eyliyorsun, hemen işini hallediyor. biz batılı değiliz, ülkemize özgü şartlar var. bence bu kanunlaşsın. evet.