şükela:  tümü | bugün
  • sadece hacettepe üniversitesinde eğitim bilimleri bölümünde eğitim veren 4 anabilim dalından biri. yök ün gürbüz başkanı kemal gürüz tarafından lisans bölümü kapatılmıştır. kapatılması talihsiz bir karar olmuştur. yüksek lisans olarak eğitime devam etmektedir.
  • ismi lazim degil universitemizin fen-edebiyat fakültesinden -nedense- esirgedikleri için, yine ismi lazim degil universitemizin egitim fakultesinden almak zorunda kaldigimiz ögretmenlik formasyon programinin birinci dönem derslerinden biri.aksam 5te baslayan derse hocayla birlikte gelen, fakültenin hizmetlilerinden biri oldugunu düsündügüm adamcagiz esek ölüsü gibi bir tepegöz getirir, bunu ayarlar, dersin sonuna kadar kagitlari degistirir dururdu, bizim önümüzdeki kitaplarda da duvara yansiyan seylerin aynisi yazardi, hoca da elinde mikrofonla önündeki kitaptan aynilarini okurdu ve ayni gece "bilgi basamaklari", "anlama", "kavrama" gibi sözcükler algilarimizin bozulmasiyla "dallama", "kavurma" , "ilgi asalaklari" seklinde deformasyona ugrar, rüyalarimizda oradan oraya uçusurdu.devam mecburiyeti olan tek dersti.ögrencilik hayatim boyunca tatmadigim bir istirap verdi.
  • kpss eğitim bilimlerindeki en zor soruların geldiği bölüm..

faydası olur düşüncesiyle sınava girecek arkadaşlara bir link verelim..

http://www2.aku.edu.tr/…/10-13-1 gecerlik-guven.pdf
  • ülkemizde anabilim dalı altında lisanüstü eğitim verilmektedir. hacettepe ve ankara üniversitesinde doktora programı bulunup, bu iki üniversiteyle beraber 4-5 üniversitede de yüksek lisans seviyesinde eğitim verilmektedir. yani senede işler iyi giderse 10 tane doktor yetiştirilebilmektedir ve günümüzde ne kadar değerli oldukları doğru düzgün, tarafsız yapamadığımız sınavlardan bellidir. doğrudan ölçme ve değerlendirme uzmanlarının işi olduğu halde, ösym'nin başında bir ölçmeci bulunmaması ortaya çıkan skandalların baş aktörüdür.