şükela:  tümü | bugün
  • recep tayyip erdoğan'ın eğitim-öğretim yılı açılış nedeniyle yaptığı konuşmada söylemiştir.

unutmamalıdır ki 2017 ekim-kasım aylarında başlayan üniversite sınav sistemi değiştirilmesi yıl içerisinde sürekli olarak revize edilmişti.
    mesaj üzerine edit: aynı zamanda eğitim öğretim devam ederken 2 ay içerisinde liselere geçiş sınav sistemi de kaldırılıp sadece %10’u ilgilendiren merkezi sınav ile nitelikli okullara yerleştirme sistemi getirilmişti.

kaynak

"cumhurbaşkanı erdoğan, "eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkânlar, modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının farkındayız. kaliteli eğitim-öğretim, bütün bunlara erişimle birlikte, öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan, manevi yönlerini güçlendirmekten geçiyor" dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan, "çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan eğitim alanındaki reformların aralıksız süreceğini söyledi.
  • temizlik, tamir, güvenlik, ilkyardım, yemek gibi en temel alanlardaki ihtiyaçları karşılasanız yeter. proje falan istemiyoruz. fatih'i gördük. 35 milyar dolar akıllı tahtalar hariç çöpe gitti.
  • sana ne milletin maneviyatından amk..
  • artık kendi dönemlerinde yaptıklarını eleştirerek oy topluyorlar. yeni trend bu.
  • eğitimde tarihi değişimlere hazırlanıyoruz. (tüm okulları medreseye çevirdi)
  • asahahaha.
    16 yıldır iktidarda bu adam ve bu 16 yılda eğitim sistemi en az 20 kez değiştirildi.
    haydi bakalım rastgele reis.
    bu kez ne yabacak acaba diye helecanlandım.
    velileri okula alıp kuran kursuna başlatacak herhalde.
  • öğretmen kalitesini artırsalar önce daha iyi.
    ingilizce bilmeyen ingilizle öğretmenleri, 300 kelime ile konuşan tek bilgisi de ve ki olan edebiyat öğretmenleri, mantık dersinin olmaması vs ile boş kafaları altından sınıflara da koysak boş.bu da haklı olduğumun ispatı

https://twitter.com/…tatus/1041800933569703937?s=21
  • " ... modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının farkındayız. "

özetin özeti: yeni binalar geliyor !

(bkz: inşaat ya resulallah)