• (bkz: milletvekilliği)

debe editi: (bkz: allah'ını seven defansa gelsin) - abi allah'ını seven siyasete atılsın. ömrünü "başganım, sayın başganım, büyük başganım" diyerek ve el etek öperek geçirip bu sayede bir yerlere gelen siyasetçilerle bu kadar oluyor çünkü.
  • (bkz: torbacılık)

üstelik maceralı da bir meslek.
  • rent a car ve galericilik. ulan bir insan topluluğu bu kadar mı hayvan, bu kadar mı mafyacılık meraklısı olur? tamam güzel para kazanıyorsun ama hayvan olduğunu bu kadar haykırmak zorunda mısın diye sormazlar mı adama?
  • işlek caddede büfe. ne diye okuyosak mına koyum.
  • kesinlikle cep telefonu aksesuarı satıcılığı. çin'den tanesini 50 cent'e aldıkları telefon kılıflarını 49 liraya satıyor adamlar yahu.
  • (bkz: karpaş)

açılımı; karı pazarlama anonim şirketi.

15 senesini taksime vermiş birisi olarak tecrübelerimi aktarıyorum..

çevrenizdeki gençleri uyarın... sikine yenik düşen, abazan bir millet olduğumuz için bu işten çok para kazananlar var.

tezgah çok basit.. (defalarca haberlere çıktı ama emniyet bir türlü bitiremedi bu olayları)

öncelikle tipinize bakarak yanınıza yanaşırlar, karı lazım mı? diyerek zarf atarlar... liseli sikmek ister misiniz diye fişeklerler... (sanki liseli sikince cennete gidiyorsun amk)

ağzınızın suyu akar, bir mekana girersiniz.. daha götünüzü koltuğa koymadan 7-8 liralık şampanya patlar.. 2 tane 40 yaşlarında bayan masanıza oturur.. sizi mekana getiren lavuk sizi masaya oturttuktan sonra mekan sahibinden 100-150 tl alır uzar gider.. 20-25 dk sonra siz kalkmak istediğinizde size 800 lira gibi bir hesap gelir.. itiraz ettiğiniz anda başınıza 10-12 kişi toplanır..

eğer 2 kişiyseniz bir kişi içerde rehin kalırken diğer kişi çıkar para bulmaya... tek kişiyseniz yanınıza 2 kişi verilir ve para çekeceğiniz bankamatiğe kadar, daha doğrusu sizden para kopartana kadar size eşlik ederler...

taksim, aksaray gibi yerlerde bir çok mekan böyle salaklardan ekmek yiyor.. bu yüzden mümkün mertebe etrafınızdaki amsalaklara söyleyin, böyle kişilerin tuzaklarına düşmesinler..

bu tuzağa düşen amsalak arkadaşlarımdan "kurtar beni" telefonlarıyla mekanlara gidip rica minnet hesapta indirim istedim ama kimse beni sikine takıp indirim falan yapmadı..

ben de bir amsalak için kavga edecek değilim, kendi düşen ağlamaz..
  • babanın şirketinde yöneticilik.
hesabın var mı? giriş yap