şükela:  tümü | bugün
  • ülkedeki adaletin özeti. geçenlerde sırf bir arkadaşın hatrına bizim ostim'lilerin "lüks" adı altında takıldığı zottirik mekanlardan birine gittik. böyle mekanlara "akşam şuradaydık" diye anlatmak için geliyor bu tipler. dedim ki yemek yiyecek başka yer mi yok? yok dedi illa gidelim. iyi dedim. otopark bomboş olduğu halde benim valeye bırakmaya kıyamadığım eski arabamı alıp teee otoparkın öbür ucuna park ettiler. işte orada mekana gelen kitle gözümde iyice netleşti. mekanda nargile yoktu ama bu tipler geldikçe otomatik olarak nargile kokusu da beraberlerinde geldi. bak samimi söylüyorum birbirinin kopyası; gavat paça pantolon, saçlardan fön sesi geliyor daha. farklı hissetmek isteyenler güneş gözlüğünü çıkarıyor. o derece. içeriye doluştular tam beklediğim gibi. neyse yedik içtik, çıkarken benim arabayı neden uzağa çektiklerini anlatan bir tablo olan panamera ve f10 kasa bmw'ler ile karşılaştım. inci gibi dizmişler. porsche mühendisleri görse simit satar, onurlu yaşarım derler. ulan arabalar da aynı. hayır ben züğürt adamım, çenemi her zaman yorarım. ama ulan insan bu bok gibi paranın içerisindeyken "benim niye kendime ait bir zevkim yok ki lan, ben de insanım aslında" diye de mi düşünmez? inanılır gibi değil.

ankara'dan bildiriyorum. buradakilerin henüz panamera'nın yeni kasasına parası yetmiyor. ataşehir müteahhitlerinden neyi eksik benim hemşehrilerimin!! yardımcı olalım.