şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkedeki adaletin özeti. geçenlerde sırf bir arkadaşın hatırına bizim ostim'lilerin "lüks" adı altında takıldığı zottirik mekanlardan birine gittik. böyle mekanlara "akşam şuradaydık" diye anlatmak için geliyor bu tipler. dedim ki yemek yiyecek başka yer mi yok? yok dedi illa gidelim. iyi dedim. otopark bomboş olduğu halde benim valeye bırakmaya kıyamadığım eski arabamı alıp teee otoparkın öbür ucuna park ettiler. işte orada mekana gelen kitle gözümde iyice netleşti. mekanda nargile yoktu ama bu tipler geldikçe otomatik olarak nargile kokusu da beraberlerinde geldi. bak samimi söylüyorum birbirinin kopyası; gavat paça pantolon, saçlardan fön sesi geliyor daha. farklı hissetmek isteyenler güneş gözlüğünü çıkarıyor. o derece. içeriye doluştular tam beklediğim gibi. neyse yedik içtik, çıkarken benim arabayı neden uzağa çektiklerini anlatan bir tablo olan panamera ve f10 kasa bmw'ler ile karşılaştım. inci gibi dizmişler. porsche mühendisleri görse simit satar, onurlu yaşarım derler. ulan arabalar da aynı. hayır ben züğürt adamım, çenemi her zaman yorarım. ama ulan insan bu bok gibi paranın içerisindeyken "benim niye kendime ait bir zevkim yok ki lan, ben de insanım aslında" diye de mi düşünmez? inanılır gibi değil.

ankara'dan bildiriyorum. buradakilerin henüz panamera'nın yeni kasasına parası yetmiyor. ataşehir müteahhitlerinden neyi eksik benim hemşehrilerimin!! yardımcı olalım.
  • eşlerine de birer suv yapıştıran kitle. o çocuk okuldan suv ile alınacak, kesin ve net. cocuk isimlerine girmiyorum bile nisa nur vb.
  • bir ülke hayal edin ki burjuvazisi bile lümpenlikten kırılsın. artık hayal etmeye gerek yok.
  • bundan birkaç yıl önce yozgat'ta iş gereği yirmi gün kadar kalmam gerekti. bu süre içerisinde dikkatimi çeken şeylerden biri, farklı renklerdeki 66 plakalı panameralar oldu. yozgat'taki bu porsche tutkusunu sorduğumda, şehrin öden gelen müteahhitinin oğullarının her birinde panamera olduğu öğrendim. velhasıl doğru tespit.
  • garip bir şekilde geçen ay berberde babasının inşa ettiği ve bu aralar satılmayan dairelerden birini porsche ile takaslamayı kovaladığını anlatan 20 yaşlarında bir ergen irisi ile benim de deneyimlediğim fenomen. forumları falan mı var acaba?
  • (bkz: eğitimli yönetmen ve porscheli oğlu) birleşenlerinde de görüldüğü gibi basit bir eşitsizliktir.
    lüks ve para bizim ülkemiz için basit eşitsizliklerin içerisinde bulunur genelde. denklemin iki ucu birbirine eşit ve orantılı olmadığından reel bir kök bulunamaz bu sosyal yapının.
    bu nedenle baba tarafına ahlak, adap ve gördü çarpanları eklenmelidir bir an evvel.
  • (bkz: serbest piyasa ekonomisi)

oturdugunuz evi yapan adamdir. isini yapmistir parasini kazanmistir. siz de yapin siz de kazanindir.
  • (bkz: ya ne olacağıdı)
    şahsiyet geliştirememiş bir adam nasıl zevk geliştirecek ki? mecburen hazırda var olanı kopyala- yapıştır yapacak. sırf özendiğinden her haltı da deneyecek. en sonunda da vurduracak.
    (bkz: façan yansın karşim)
  • 3 yaşına girecek 1 ay sonra. 18 yaşına gelince çekeriz panemera’yı.