şükela:  tümü | bugün
 • 90lardan bir ajda parcasi:
  eglen guzelim gununu gun et
  ben vazgecmisken eglen
  karalari ben baglarim
  sende vakit cok erken
  seklinde devam eder
 • ajda pekkan nın mükkemmel bir güzellikle kendini sergilediği,gemide çekilen güzel bir klibi olan eda-metin özülkü şarkısı...pek ajda tarzı bir şarkı olmasa da yine de güzel bir şarkıdır...
 • söz : metin özülkü/ müzik : metin özülkü
  yayınlayan © 1996 tempa foneks

  düşün düşün aşamıyorum engelleri
  varamıyorum yanına çarelerin
  yıkıl duvar göremiyorum enginleri
  gidemiyorum bırakıp uzaklara

  bir ağlarım bir gülerim
  sanma senden vazgeçerim
  alışamam inan yokluğuna

  eğlen güzelim gününü gün et
  ben vazgeçmişken eğlen
  karaları ben bağlarım
  sende vakit çok erken
 • bir türlü içimin ısınamadığı ama ajda hatrına yıllarca dinlediğim şarkı.
 • ben ne yapıyorum yahu,ajda pekkan dinliyorum cık cık cık şeklindeki kendinden bile utanmalara bile bir süre sonra aldıramayacak hale gelip dinlenen şarkılardandır."bir ağlarım bir gülerim sanma senden vazgeçerim alışamam inan yokluğuna..." sözleriyle bazı şeyleri taze yaşayan bünyeyi alt üst edebilirliği onaylanmış şarkıdır.
 • fatih erkoç un vokal yaptığı güzelim şarkıdır.
 • ajda pekkanin gozumde ilk kez ve saglam bir sekilde lan bu kadin harbiden cok hosmus imajina kavustugu klip... kendisi klipte inanilmaz guzelll....
 • baştan sona doksanları o buhranlı havası kokar.
  geçmişe götürür ve geri getirir.ajda pekkan güzelliği birkez daha anlaşılır.
  hani olur ya bazı günler gökyüzü yağmurlu topluyo gibidir , hava da tek bir bulut yoktur ama birazdan sert bir poyraz eseceği bellidir , ölmemesi istenen insanların hepsi hayattadır.işte bu şarkıda öyle bir zamanda yazılmış. ajda pekkan'da hakkını vererek söylemiş,sözleriyle aynı nitelikte mükemmel bir klip çekmiştir.
  aslında geçmişe yolculuk yapılabiliyor , bunun için dört küsür dakikanızı bu şarkıya ayırmanız yeterli.(en azından benim için öyle)
 • bu şarkıda bir

  düşün düşün aşamıyorum engelleri
  varamıyorum yanına çarelerin...

  şeklinde söylem vardır ki... bence sözün bittiği yerdir. insan düşünür düşünür de çıkamaz ya işin içinden işte tam o zaman. gel de çalma.

  (bkz: ah ulan ah)
 • seneler sonra dinlenilmesi güzel şarkılardan biri daha. şarkının güzelliği ve hissettirdikleri bir yana, klibini izlerken ajda pekkan ın düşündürdükleri de ayrı bir entry konusudur aslında. siyah uzun bir tuvalet ve uzun siyah saten eldivenler, sarışın çok çekici bir kadın... izlemeye doyamazsınız. ayrıca kafanızda "ben bu yaşa gelince böyle olmak istiyorum yaa" şeklinde düşünceler getirir. tam bir salon kadını edasıyla poz verir klip boyunca. ayrıca ajda'nın şimdiki hali ve imajı o günkü haline göre daha genç durmaktadır. klibinde güneş gözlüğüyle terennüm etmesi biraz tebessüm ettirir. gözlüğü çıkarınca etrafın daha canlı renklere bürünmesi dikkatlerden kaçmaz.

  http*