şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir eglence unsuru ta$iyan, insana zevk veren anlaminda sifat.
  (bkz: eglencelik)
 • ne fena bir sıfat bu.

  "çok eğlenceli bir film": gencimiz komik diyemiyor, anıra anıra güldüm diyemiyor çünkü çok avam kalıyor bu tabirler. bu yüzden "eğlenceli" demekle yetiniyor. biliyor ki "komik" deyince kızların aklına kemal sunal'ın şabanlı filmleri, nejat uygur'un cibali karakolu gelecek. komikçi demek sulu ve osuruklu demek çünkü. ondan "eğlenceli" olabiliyor en fazla.

  bir de "osman çok eğlenceli bir insan" var ki, duyma daha iyi :)))

  güldüğüme bakmayın sinirim bozuldu.
 • gulen ve gulduren. bir cesit sinerji yakaladıgın. bu kadarcık.
 • bir ara keyifli kelimesi vardı, bu kelime onun yerini almış belli ki!!!

  tv'de karının biri pizza yapar, çok eğlenceli malzemelerimiz var der. sanki bana mecik maşruumlu pizza yapıyor.
  herifçi oğlu perde satıyor, sik sok da bir mekanizma yapıp üç bin lira fiyat koymuş, ama çok eğlenceli efendim der. sanki perde açılacak da arkasından vodvil izleyeceğim.
  öbür dallama kiralık ev gösteriyor, kira iki bin lira, metrekare götüm kadar, ama çok eğlenceli bir ev burası. sanki gece hugh hefner gelecek de beraber parti vereceğiz.

  sonra embesiller çıkıp ağızlarını yaya yaya "türkçe çok vasat bir dil" demiyor mu, işte o zaman ağızlarına eşek arısı değil, doğrudan eşeği sokasım geliyor.
 • "eğlenceli mektuplara inanmıyorum artık, hatta şöyle düşünüyorum: artık hiçbir mektuba inanmıyorum, en iyilerinin bile içinde solucan bulunuyor." franz kafka - briefe an milena