şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaptigim bir arastirmaya gore (ciddi ciddi insanlarla oturdum konustum "*nudge* ya bişi sorucam eglenceli bi geceden eve donunde bi mutsuzluk cokuor mu sana da" seklinde 15 kisiye sordum... sonra baktim yüzdeye vuramiyorum 5 kisiye daha sordum yuvarlak hesap oldu) insanlarin yüzde 75 i (yani 20 kisinin 15 i) eglenceli bir geceden sonra eve geldiklerinde eger hemen yatip uyumazlarsa, inanilmaz bir mutsuzlukla karsilasiyorlar..

  boyle sanki içini pirçik pirçik bir şeyler edermiş gibi, inanilmaz bir yalnizlik, inanilmaz bir dram.. o an yaninizda savaş ay olsa, handy cam'i ile "nasil bir geceydi" diye sorsa, kisik sesi ile korkutsa, o derece..

  nette arastirdim, boyle dandik bir seyin arastirmasini yapan bir tek kendimin oldugunu farkettim.. ota boka sendrom bulan insan oglu, bu tarz bir mutsuzlukla kimse hastaneye gitmedigi, direk yatip uyudugu için bir ad bulamamis..

  ben buna izmir sendromu demek istiyorum arkadas.. maksat sehrimin adi yürüsün.. paris sendromu var, kudus sendromu var, stockholm sendromu bile var niye izmir sendromu olmasin.. bu da ilime, ilçeme bir hizmetimdir.
 • genellikle bol arkadaş dolu bir eğlence akşamından ayrılıp yalnız başına eve dönünce çöken mutsuzluktur. artık eğlence bitmiştir, ve hayatın da o geceki gibi eğlenceyle geçmeyeceğinden haberdar olan şahsın üzerine tarifsiz bir keder çöker. gece boyunca arkadaşlarıyla kadehlerini tokuşturup "en kötü günümüz böyle olsun bee" diye bağırmıştır, ancak adı gibi emindir ki yaklaşık bir kaç ay boyunca yaşadığı en iyi gün bu olacaktır...
 • en nihayetinde atilan kahkahalarin diyeti oldugunu dusunuyorum ben bu mutsuzlugun.. feng shui ise feng shui arkadas.. her bir haltin sonucta karsitligi var.. sen 3-4 saat iç eglen, sonrasinda mutlu olmayi bekle.. yok işte oyle olmuyor.. allah baba hemen mutsuz ediyor..

  bilimsel olarak aciklarsak, beyne verilen endorfinler geri cekiliyor, ve insan kendini mutsuz hissediyor.. hikayesi bu.. eroin'in yaptigi da farkli bir halt degil aslinda.. insan eroin kullandigi an feci mutlu hissederken kendini, sonrasinda endorfinlerin yok olmasi, ve endorfini geriye ceken zamazingolarin bozulmasi ile abarti bir sekilde mutsuz oluyor..

  hal boyle bir dogal eroin bagimliligi gibiyken, insan uyusa iyi olacak sanirim.
 • şahsım adına diyebilirim ki eğlenceli geceden dönerken bünyede had safhada alkol olduğundan, çöküyorsa da fosur fosur uyurken çöken mutsuzluktur.
 • az alkol alınmıştır..
 • belki de; alkolden sonra yenilen durum, kokorec vb. gibi yiyeceklerin midede yarattigi hazimsizliktan kaynaklanan rahatsizliktir. sabaha bir $ey kalmaz.

  (bkz: dunyanin en yuzeysel adami)
 • hesap girmesinden oturu cokebilen mutsuzluktur.
 • (bkz: kuliste yarasini saran soytari gibi) * der ve trajik bakariz.
  -
  isin asli, vucutta seni yukselten, seni ecstatic bi ruh haline sokan kimyasalin rush devresinden cekilmesidir sadece. normale donuyorsundur, o kadar.

  z.ö. notu: arkadaşım siz kafayı yemişsiniz.
 • sonrasında temizlik, derlenme, toplanma. anlamsız koşuşturmalar içinde koca bir günün ziyan olması. şehrin ebesinden eve doğru bitmek bilmez, saatlerce, kilometrelerce süren dönüş yolculuğu. giysilerin arasında çer çöp. elde, yüzde toz, toprak, çamur. bir plastik top eşliğinde spor adı altında oradan oraya koşturma sonucu her tarafın ağrıması. bir haftada geçmeyecek yorgunluk. dinlenmeye gidip daha fazla yorulmanın zihinde yarattığı bulanıklık. zihnin kar zarar muhasebesi.

  evet efendim bildiğimiz piknik sendromu bu. tez; eğlenceli gün özellikleri bir piknik haline ne kadar yaklaşıyorsa (eğlence yerinin eve uzaklığı, derlenip, toplanma süresinin uzunluğu gibi) getirdiği mutsuzluk da o derece fazla olur.