şükela:  tümü | bugün
 • az önce vodafone'u arayarak, ardından musteri hizmetlerine mail atarak, internetten de sikayetvar ile paylasarak şikayet etmiş olduğum, gecenin bir vakti bana "aboneliginiz basladi" erken fark ederseniz 14 liranizi yok etmezseniz 56 liranizi alacağız çünkü az önce bir reklamda çarpıya bastıniz biz de sizi hemen abone yaptık kendimize diyen kurumdur!

  büyük cesaret doğrusu. ben de kendime eğlence arıyordum.. gecemin içine ettiniz. inşallah dava açma boyutuna geliriz de şu stabil seyreden hayatima az ekşın girer!

  tekrar tanimlayacagim: dolandirici firma. numaralari da 6021.

  edit: ekşin falan olmadi. 14 tl'yi annemin hattina yüklettim.
 • diş rahatsızlığıyla ilgili bilgi almak için girdiğim sitede beni avlayan dolandırıcı.

  adres doktorsitesi.com'du.
 • akıllı telefonunuzla internette gezerken yanlışlıkla bir yere tıkladığınızda sizden bir onay aldığını iddia eden ve bu onaya binaen 6021 numarasından;

  "eglencix aboneliğiniz başladı. abonelik vergiler dahil ayda 56tlye her ay yenilenir. aylık ücret haftalık 14tl olarak tahsil edilir. 14tl tahsil edilemezse günlük 2tl alınır. iptal için iptal eglencix yazıp 6021'e gönderin. iptal talep edilen dönem için ücret iadesi yapılmaz."

  diye bir mesaj atan dolandırıcı şirket/site/uygulama.

  bu uygulama sayesinde bu dolandırıcılığa aracılık eden vodafone 'un da abonelik esnasında sizden hiçbir müsade almadan mobil ödeme servisini açtığını öğrenmiş oluyorsunuz.

  siz değerli insanlara tavsiyem bu tuzağa düşmeden önce (hatta düştüyseniz bile daha fazla para kaptırmamak için) 7878'e "mobilodeme kapat" diye mesaj gönderin ki sizden habersiz para kesip faturanıza ilave edemesinler.

  hukuk yerine guguk kurallarının geçerli olduğu ülkelerde böyle dolandırıcılıklara alışmamız lazım sanırım. bıktım yeminle her defasında çalınan paramın iadesini istemekten. allah belanızı versin.
 • ne olduğu hakkında hiç fikrim olmamasına, hatta adını dahi duymamama rağmen üyeleri olduğumu telefon numarama attıkları mesaj ile duyuran site/uygulama.

  mesajda da diyor ki, eğer aboneliğinizin bitmesi için şu tarihe kadar iptal mesajı atmazsanız aboneliğiniz otomatik olarak haftalık 14 tl karşılığı yenilenecektir.

  iyi de, üyen olduğumu iddia ediyorsun, üye olurken neden böyle bir onay mesajı atmamı istemiyorsun? kullanıcı sözleşmesi vs. tarzı bi şeyi tikletmiyorsun ya da?

  telefonda iş yaparken çıkan abuk sabuk reklamlar içine gömülmüş olduğunu düşündüğüm, çarpı yerine bastığımızda çıkan saçma sapan spamlardan birisi ile ya da uygulama yüklediğimizde ortaya çıkan alakasız sayfalarla bu işi yaptıklarını düşünüyorum.

  ne güzel dünya valla. milletin isteği dışında, kazara, farkında olmadan tıkladığı şeyler üzerinden para kazanıyorsun ve bunu millet uyanmazsa istediğin kadar sürdürebiliyorsun.

  açıkçası ben "eğlencix" adıyla telefonuma gelen mesajlara, kimbilir nerden gelen bahis sitesi reklamı ya da ona benzer bir spam mesaj örneğidir diyerek bakmıyordum bile. mesaj önizlemesini okumamla farkettim olayı ve 3 haftalık kesinti cep telefonu faturma yansımıştı bile olayı anladığımda.

  neyse ki, türk telekom'u aradım ve durumu izah ettim onlar da müşteri memnuniyeti adına çekilen tutarı iade ettiler. memnun bir şekilde olay tatlıya bağlandı.
  ancak şöyle de bir şey var, operatörlerin bu saçma işe alet olmaması lazım. farkına varmasam haftalık 14tl'den her ay 56tl yok yere fazladan fatura ödeyecektim demek ki. çakallığa göz yummayın...

  edit: yukarıdaki paragrafta "neyse ki, türk telekom çekilen tutarı iade etti, olay tatlıya bağlandı " yazan ellerimi seveyim. müşteri temsilcisinin paranız iade edilecek sözüne itimat ederek o yazıyı kaleme almıştım. halbuki kazın ayağı öyle olmadı tabi. çektikleri tutar 34,35 tl iken geri yatırdıkları tutar 5,87tl oldu. aradaki yaklaşık 30 tl'lik fark buhar oldu uçtu gitti.

  eğlencix'ine de türk telekomuna da ayrı ayrı teessüflerimi bildirir en yakın zamanda kendileriyle tekrar irtibat haline geçeceğimi burdan tüm kullanıcılara ilan ederim.

  edite edit: ttelekom ile yaptığım son görüşmeden ücret iadesinin 2 aya bölünerek yapıldığını öğrendim. durduk yere başımıza gelen ve peşinde koşmak zorunda kaldığımız şeylere bak. cıx cıx...
 • gönderdikleri sms'i nasıl olsa ben hiç bir yere üye olmadım diyerek dikkate almamıştım, bugün üyeliğimin haftalık 14 tl karşılığında yenileneceğini bildiren bir sms daha gönderdiler. üşenmedim müşteri hizmetlerini aradım, gerçekten de üye olmuşum, nereden ve nasıl üye olmuşum hiç bir fikrim yok. iptal gerçekleştirildi, herhangi bir ödeme yapmayacağım ama birilerinin sizi kendi oluşturduğu sallama bir platforma paralı üye yapması bu kadar kolay ise bu dolandırıcılık olayı alır başını yürür.
  50 yaşın üzerindeki akıllı telefon kullanıcılarını düşünemiyorum bile. hayırlı olsun efendim, topu gibi bir dolandırıcılık kolumuz daha oldu.
 • türkiye'de "yasal dolandırıcı" olmanın ne kadar kolay olduğunu gösteren şirket.

  malum şikayet sitesine olayı bildirdikten sonra vodafone çekilen 1,5 aylık ücreti banka hesabıma eft olarak gönderdi. bu tip olayların başınıza gelmemesi için hattınızın mobil ödeme özelliğini bir sms ile kapatabilirsiniz.
 • kendileri beni de sahte onayla üye yapmış bir firmadır.

  ancak yazan arkadaşların aksine olayın peşini bırakmayacağım.

  gerekirse kamu davası açıp tüm mağdurlar adına şikayet dilekçesi dolduracağım.

  nitelikli dolandırıcılık yapan sitedir.

  ve ne yazıkki vodafone bu sürece ortak olmaktadır.
 • dolandırıcı firmadir.
  vodafone buna ortak olduğu için vodafone da dolandırıcılık yapmıştır.
  telefona gelen sikko mesajları okumayip sildiğim için 2 ay dolandirmislar benide.
  yurtdışında internete girdim ve konuşma yaptım diye o kadar fatura girdi sanıyordum. paralar bu haysiyetsiz köpeklere gitmiş meğersem.
  ülkedeki hukuka ve adalete güvenim sıfır olduğundan meselenin peşinde kosmayacagim.
  ilk kez dolandirildim. baya kötüymüş
 • kendileri bana da dadanmış, 4-5 ay boyunca faturam normalden fazla geldi. ben de birkaç ay boyunca hem yurtdışı kullanımım olduğu hem de paketi aştığımı bildiğim için uyanmadım duruma. aralık'ta bu iki durum da olmamasına rağmen fatura fazla gelince nihayet bir terslik olduğunu anladım. vodafone'u aradım filan, dediler bir siteye üye olmuşsun aha şu da müşteri hizmetleri numarası.aradım,operatör kız evet hem de ful pakete üye olmuşsunuz dedi.iade talep ettim, olmaz dediler.internette benzer sorunu yaşayanların bimer'e başvurduğunu okudum ve ben de başvurdum.
  sonuç: kesinlikle iade yapamayız diyen ablalar aynı gün arayıp hesap no'mu aldı ve 180 tl iade etti.
  yalnız 180 tl kaçmış dördüncü ayda uyanıyorum, inceden bir mallık var sankilim?