şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • eğlenmeyi tek tip sanan insanların, farklı aktivitelerden eğlenenleri anla(ya)mayıp, "eğlenmeyi bilmiyor bu" diyerek, başkalarını etiketleme-ötekileştirme çabasını güden kişilerin bolca kullandığı ifadeyi içeren başlıktır.

    özellikle istanbulda bazı kesimlerin eğlence anlayışı,gece kulübünde dans edip içmek, romantik- duygusal canlı müzikle başlayıp ankaranın bağlarıyla biten mekanlarda bulunmaktır. bir diğer özelliği ise içilen şişenin tokusturulduğu, çerezleri içeren masanın bulunduğu fotoğrafları sosyal medyada paylaşıp " bak biz eğleniyoruz" imajı verip egosunu tatmin etme çabasıdır. zaten geçirilen süre 5 saatse 2 saati özçekim çabasıyla geçer.

    eğlence anlayışı tek yönlü değildir. işlek bir caddede cafeye oturup insanları incelemek, çocuklarla oynamak, ormanda yürümek, sergi-etkinliklere katılmak, tiyatroya gitmek, herhangi bir hobiyle uğrasmakta eğlenmektir, gece kulübünde dans etmek de eğlenmektir.

    eğlendiğinizi paylaşma amacı güdmeyecek kadar hissedebiliyorsanız o zaman eğleniyorsunuz demektir. -mış gibi yapanlara itibar etmek lüzumsuzdur.
  • kimi zaman güldürür.