şükela:  tümü | bugün
 • egm tarafindan hazirlanmis bir nevi ceset arama motoru. giriste 18 yas uyarisi var :

  http://www.asayis.pol.tr/kbcara.asp
 • bugün hürriyet'in manşetiyle tekrar gündeme gelen ve tedirgin edici görüntülerin yer aldığı sayfadır. tavsiye edilmez.
 • yakınlarınca öldüğü sanılan ve de bulunamamış kişiler için emniyet genel müdürlüğü tarafından sağlanmış güzel bir hizmet. hizmet olarak iyi ancak cesetlere bakmak insanın içini burkuyor.şükür,öyle bir sorunum yok ama meraktan girip bakıldığında iç burkuyor.midesi sağlam olmayanlar veya meraktan - aman bakayım ne olacak sadece ceset onlar- diyenler bakmasın.

  http://www.asayis.pol.tr/kbcliste.asp
 • zaruriyetten bakmış olmaksa daha beterdir. suyun altında kalıp tamamen deforme olmuş aldığı darbeden ötürü de kafatası yarı yarıya oyulmuş bir cesede gözleri kısarak uzun uzun "acaba" düşüncesiyle bakmak hakikaten çok zor.
 • pilotluk her uğraş gibi bir uğraş, uçak da her araç gibi bir araçtır. o halde kimliğinin belirli ya da belirsiz olması, o ceset için çok da birşey ifade etmiyordur. mumyalanmış-iyi bakılmış cesetlerden netice itibarıyla pek de bir farkı yoktur. baktığımızda bir haftalık uykumuz ve huzurumuza birşey olmamıştır. (sağlık ve emniyet hizmetleri sınıfı gibi cesetle sık karşılaşılan bir işiniz yoksa durum değişebilir.)
 • türkiye'deki trafik kazalarını bile yayınlayan ogrish ve rotten in keşfetmediği sayfadır.
 • (bkz: john doe)
  (bkz: jane doe)
 • arama sayfasındaki "aradığınız cesede ait detay bilgiler aşağıdadır" gibi bir ibare bulunmasa daha makul olacak uygulama. bir de bu ibarenin başında sonunda bir sürü ünlem işareti var, bu kadar ciddi bir uygulamada biraz abes kaçmış. yalnız o fotoğraflar yarın öbür gün "gothic-brutal vs. art" arkadaşların eline geçer, onu da söyleyeyeyim.
 • brutallikte rotten.com tadını yakalamış, mide isteyen bir sayfa. resmedilen cesetlerin her gün ayak bastığınız caddelerde, sokaklarda bulunmuş olması olayı daha da vahimleştiriyor.. kimse burada ceset aramaya muhtaç olmasın. tek temennim budur.
 • insanı ciddi bunalımlara sürekleme ihtimali olan korkunç sayfa. kimsesizliğin ve yalnızlığin en kabusvari hallerinin polis kayıtlarına izdüşümü.

  bakanın zihin ayarlarıyla oynayabilir, öyle ki, bu sayfaya baktıktan sonra uzun bir süre ciddi ciddi ismimi ve tc kimlik numaramı bedenimin kuytu bir yerine dövmeyle yazdırmayı düşündüm, bu sayfaya düşme korkularımı yenebilmek adına.

  bu sayfada resmedilen vakalar arasında cinayete kurban gidenlerin çokluğu, ve bu vakaların geçen yıllar içinde bariz bir artış göstermiş olması (2007 yılını 2006 yılı ile karşılaştırınca bile), etrafımızda olup bitip de farkında olmadığımız veya olmamamızın işimize geldiği dünyalar ve hayatlar hakkında derinden donduran bir kare olmalı. diğer rahatsız eden bir düşünce ise şudur: eğer cinayet kurbanlarının kimliği bilinmiyorsa, o cinayetlerin faillerinin de yakalanmaları imkansızdır.

  en iyisi iyimserliğinize tutunun, ve bu sayfadan kaçının.