şükela:  tümü | bugün
 • egm tarafindan hazirlanmis bir nevi ceset arama motoru. giriste 18 yas uyarisi var :

  http://www.asayis.pol.tr/kbcara.asp
 • bugün hürriyet'in manşetiyle tekrar gündeme gelen ve tedirgin edici görüntülerin yer aldığı sayfadır. tavsiye edilmez.
 • yakınlarınca öldüğü sanılan ve de bulunamamış kişiler için emniyet genel müdürlüğü tarafından sağlanmış güzel bir hizmet. hizmet olarak iyi ancak cesetlere bakmak insanın içini burkuyor.şükür,öyle bir sorunum yok ama meraktan girip bakıldığında iç burkuyor.midesi sağlam olmayanlar veya meraktan - aman bakayım ne olacak sadece ceset onlar- diyenler bakmasın.

  http://www.asayis.pol.tr/kbcliste.asp
 • zaruriyetten bakmış olmaksa daha beterdir. suyun altında kalıp tamamen deforme olmuş aldığı darbeden ötürü de kafatası yarı yarıya oyulmuş bir cesede gözleri kısarak uzun uzun "acaba" düşüncesiyle bakmak hakikaten çok zor.
 • pilotluk her uğraş gibi bir uğraş, uçak da her araç gibi bir araçtır. o halde kimliğinin belirli ya da belirsiz olması, o ceset için çok da birşey ifade etmiyordur. mumyalanmış-iyi bakılmış cesetlerden netice itibarıyla pek de bir farkı yoktur. baktığımızda bir haftalık uykumuz ve huzurumuza birşey olmamıştır. (sağlık ve emniyet hizmetleri sınıfı gibi cesetle sık karşılaşılan bir işiniz yoksa durum değişebilir.)
 • türkiye'deki trafik kazalarını bile yayınlayan ogrish ve rotten in keşfetmediği sayfadır.
 • (bkz: john doe)
  (bkz: jane doe)
 • arama sayfasındaki "aradığınız cesede ait detay bilgiler aşağıdadır" gibi bir ibare bulunmasa daha makul olacak uygulama. bir de bu ibarenin başında sonunda bir sürü ünlem işareti var, bu kadar ciddi bir uygulamada biraz abes kaçmış. yalnız o fotoğraflar yarın öbür gün "gothic-brutal vs. art" arkadaşların eline geçer, onu da söyleyeyeyim.
 • brutallikte rotten.com tadını yakalamış, mide isteyen bir sayfa. resmedilen cesetlerin her gün ayak bastığınız caddelerde, sokaklarda bulunmuş olması olayı daha da vahimleştiriyor.. kimse burada ceset aramaya muhtaç olmasın. tek temennim budur.
 • istanbul emniyet müdürlüğü'nün sitesine girdikten sonra sitenin sağ bölümünde “kayıp şahıs” linkini tıklayan herkes, birkaç adım sonra “kimliği belirsiz ceset albümü”ne ulaşabiliyor. söz konusu bölümde dudak uçuklatıcı fotoğraflar var. kimliği belirlenemeyen cesetlerin boy boy fotoğrafları eşliğinde emniyet müdürlüğü kimlik tespiti yapmaya çalışıyor!

  bu müthiş fikrin sahibi insanları bulup ellerinden öpmek lazım. ne zamandır yaşadığım hayattan tiksinmemiştim, alıp verdiğim nefese beddua etmemiştim. süper manyak oldum sayelerinde, psikolojimin ta amına koydum. helal olsun, yüz kere bin kere helal olsun...

  ama bence bununla kalınmamalı. rate my corpse türü bir şey yapılabilir. girelim siteye, oy verelim! en güzel cesedi seçelim anasını satayım...

  http://www.milliyet.com.tr/…&date=10.04.2008&ver=45

  edit: siteye bile bakmadım. milliyet'in linkinde verilen sözüm ona sansürlenmiş örnekler bile içimi acıtmaya yetti. bu fotoğrafları kamuya açıp teşhir etmek tek kelimeyle skandaldır. her işin bir yolu yordamı var...

  edit2: insana saygı. ölüsüne de dirisine de saygı...altı yaşındaki çocuğun da, otuz yaşındaki ölü sevici bir manyağın da, kayıp kızını arayan acılı bir annenin de aynı düzlemde ve basitlikte bu fotoğraflara ulaşabilmesini iyi bir hizmet olarak görebilmek en hafif tabiriyle ayıptır. teknoloji denen nevale almış başını gitmiş, bu bölümü alırsın ayrı bir sayfaya koyarsın. yakınlarını arayan kişiler şayet söz konusu arşive ulaşmak istiyorsa emniyet müdürlüğü ile iritbata geçip kayıp bildirimine göre şifre alırlar. ve busayfaya ancak o kişilerin ulaşması sağlanır. çözüm bu kadar basitken, halen bunu bir kamu hizmeti olarak algılamakta ısrar edenleri anlayamıyorum. bakın, herkese açık olarak üç yıldır yayınlanan bu uygulama basit bir uygulama hatası değildir. sistemsizliğin, hassasiyet eksikliğinin bir sonucudur. gazete sayfasında sansürlenmiş görüntüler bile insanın kanını dondurmaya yetiyor. hal böyleyken, olguyu konuşmak yerine kişilere yönelen, tepkiye tepki veren insanları çözemiyorum. "orada çizgi film mi olmasını bekliyordun" sorusuna muhattap olmak yerine, faydalı olmak isterken amacının çok dışına çıkan tehlikeli bir teşhirin varlığını konuşmak daha mantıklı olmaz mıydı?