şükela:  tümü | bugün
 • ego'dan beklenmeyen, çok başarılı bir uygulama. ankara'da ulaşım için ego otobüslerini kullanan her akıllı telefon sahibine tavsiye edilesi.

  edit:şu ana kadar gördüğüm tek eksiği otobüsün durağa varma süresini trafik olmadığı zamanlarda (hafta sonu mesela) uzun söylüyor. yani sanırsam trafik durumuna göre bir düzeltmeleri yok. bir de home tuşuyla programı kapatmadan çıkıp tekrar açınca başlangıçta çıkan ego otobüsü fotosuyla bir süre bakışıyorsunuz. sonra mecburen uygulamayı kapatıp tekrar açıyorsunuz.
 • otobüslerin kalkış saatleri de doğru girilmiş olsa tadından yenmeyecek uygulama.
 • akıllı telefonlarda belediyenin hayat kolaylaştırıcı hizmeti. bir kaç günde bir güncelleniyor.göründüğü kadarıyla bu aralar oldukça popüler.
  bu aralar durakta beklerken mütemadiyen etrafımdakilere bekledikleri otobüs için gereken süreyi söylerken buluyorum kendimi .bir de mobil uygulamasındaki sorun bildir kısmına ,opera da yıllardır aynı durağı kullanan otobüs hatlarının uygulamada bu durakta gözükmediğini bildirmemden iki saat sonra yazılımın sanırım geliştirme sorumlusu tarafından arandım bana durak başına düşen hat sayısı fazlalığından dolayı bazı hatların yakın duraklarda kayıtlı olabileceğini söyledi.durakların birleştirilmesi bu adamın suçu değil tabiki ama durakta kayıtlı hattı etraftaki duraklardan arayıp bulmak da pek de mantıklı görünmüyor açıkcası.
 • ego'dan beklenmeyecek kadar başarılı ve bana göre belediyenin yapmış olduğu en iyi işlerden birtanesi. kalabalık bir zamanda, merkezi yerlerdeki duraklarda beklerken otobüsün ne zaman geleceğini bilmek ve aynı otobüsten kısa süre içerisinde arka arkaya iki tane geliyorsa herkesin hücum ettiği ilk otobüs yerine arkadaki rahat otobüste seyahat etmek gibi avantajları var*.

  bir de bu kadar sık güncelleme yapmasa süper olacak. mevcut program üzerine güncelleme yapmak sıkıntı yaratıyor; bazen programı kaldırıp tekrar kurmak gerekebiliyor.
 • özel halk otobüslerinin(öho) uygulama ilk yayımlandığında görünmesi, sonrasında görünmemesi konusunda girdiğim şikayet girdisinden 5 dakika sonra beni cep telefonumdan arayarak uygulamanın test versiyonunda öho'ların da sistemde denendiğini, yakın zamanda tekrar aktif hale getirileceğini söyleyecek kadar duyarlı(?) geliştiricilere sahip uygulamadır. aferin belediye, kedi olalı bi fare tuttun...
 • uygulama yokken ha geldi ha gelecek diye beklerken geçen 20 dk işkence gibi gelirken uygulama ile en başından 20 dakikayı öğrenmek beklerken bufeden şu almak, yakındaki mağazaya uğramak paha biçilemez.

  aferin i. melih. park bahçe, her duvara aştığını lcd'den daha hayra geçti.
 • apple, android ve hatta windows phone desteği olmasına rağmen üvey evlat blackberry için uygulama yapmamışlar. hadi uygulamayı geçtim browserdan açabilsek bari o da yok. blackberry'den nefret etmek için bir sebebim daha oldu tişikkiler i. melih.
 • ego otobüslerini artik uygulamalardan takip ediyoruz, cunku otobusleri o kadar uzun sure bekliyoruz ki bu sureyi doldurmak gerekiyor. kardesim sen uygulama sacmaliklariyla ugrasacagina su soruna cozum getir:

  (bkz: http://goo.gl/ukao1)
 • zaman zaman şaşırdığım hizmetlerden biri.
 • kurdum ben bunu bi süre önce.

  otobüs nerede kaldı diye ekrana gömülmüşken önümden geçti gitti amk otobüsü.

  belki ben beceremedim bilemiycem. sonuç olarak ilişkimiz kısa sürdü.