şükela:  tümü | bugün
  • artık kadın değildir.

amacım, bilinen kötü davranışları normalleştirmek değil. ama doğamızın parçası olan ve bizi biz yapan bazı özellikler vardır. örneğin güç gösterisi bir erkek için kabalık, kekoluk ve hatta kıroluk belirtisi olabilir. ama güç, bir erkeğin karakterinin olmazsa olmazıdır.

bir kadını kadın yapan 3 şey kibir, haset ve sinirdir. bir kadın bunlardan arınırsa kahvede okey oynayan haydar emmi’den farkı kalmaz. azıcık açıklayalım:

1. bir kadın doğası gereği ego sahibidir. diğer kadınlardan farklı olmak ister. toplulukta dominant olmak ister. muhtemelen evrimsel kökenleri var. ego, bir kadını diğerlerinden farklılaştıran yegane şeydir. bir kadını övmek istiyorsanız ona “güzelsin, hoşsun, balsın, şekersin” tarzı cümleler kurmayın. onu diğer kadınlardan ayıran özelliklerini sıralayın. mesela “gözlerin çok güzel” demeyin, “yanağındaki beni çok seviyorum” deyin veya “kazağın ne kadar güzel, ilk defa böyle bir model gördüm” deyin. onu olabildiğince diğer kadınlardan temyiz edin. yalnız bu durumu yalnızca iyi yanlarını ifade ettiğinizde yapın. sakın ola tartışırken onu başka kadınlarla kıyaslamayın. sıçarsınız.

2. bir kadını kadın yapan ikinci özelliği kıskançlıktır. hem başka kadınları kıskanır hem de sevdiği insanı kıskanır. ancak sevdiği insanı kıskanmasının sebebi, saf erkeklerin zannettiği gibi sevdiğinin elinden kopup gitmesi korkusu değildir. o sevdiceğine başka kadınların sahip olma ihtimalidir. yani bir kadının erkeğini kıskanma sebebi yine başka kadınları kıskanmasından kaynaklanır. muhtemelen bunun da evrimsel kökeni var.

3. bir kadının üçüncü özelliği öfkesidir. aniden gelişir ama sönmesi uzun sürer. yatıştığını düşündüğün öfkesi için aslında zihinde bir yerlerde dosya açılır, kuluçkaya yatırılır, uyku modunda bekletilir. yeri geldiğinde o öfke yeniden aktif edilir. dün ne yediğini hatırlamayan sen apışıp kalırsın. bu kuluçka süresi şaşırtıcı biçimde 5-10 yıl sürebilir. kuzey bile unutur ama kadınlar asla unutmaz!

şimdi size çok kısa bir test yaptırarak savımı kanıtlamaya çalışacağım ve def olup gideceğim.

şimdi, tanıdığınız kadınlar içinde mümkünse aynı yaşlarda, birbirine yakın güzellikte ve aile dışından 2 kadını aklınıza getireceksiniz.

1. kadın: mütevazi, mülayim, asla hırsı olmayan, çok fazla iyi niyetli, yenilen hakkını savunamayacak kadar pasif, ağzından kerpetenle laf çıkan, saf kadın.

2. kadın: tuttuğunu koparan, mücadeleci, kaşı gözü ayrı oynayan, azıcık fesat, inatçı ve hırslı kadın.

tek bir kez sevişmek imkanınız olsaydı hangisiyle sevişirdiniz? birincisiyle mi yoksa ikincisiyle mi?
  • ne çok kadınlardan konuşulur oldu ya. kadından başka hobimiz kalmadı.

lütfen rica ediyorum yeni khk ile cinsiyet kaldırılsın. yada herkes erkek olsun.

edit: dediğim durum. sonra uçuruluyoruz kimseye de anlatamıyoruz derdimizi.
  • neticesinde kadındır ve illa ki eşini bulacaktır. bu arada yazarın en son sorduğu soruda bizi ikisini aynı anda seçmekten alıkoyan bir madde yok, oyuna gelmeyin.
  • mutludur, huzurludur. kendinden başka aşması gereken insan yoktur. hayatın ne kadar kısa ve bir miktar anlamsız olduğunu anlamıştır. hayatı da farklı bir frekansta yaşıyordur. ne mutlu ona, bize ve bizim gibilere.
  • (bkz: ıslandım)
    (bkz: teşekkürler)

okumadım tabii ki sevgili suserlar! başlıktaki nefretin ve düşük özgüvenli birisinin kibrinin kokusunu alabiliyorum demek için geldim!
  • "muhtemelen" evrimsel kokeni varmış...

kendi psikolojisi sokuk tecrubelerinize ergence bir acelecilik ve cok bilmislikle kesin ve net anlamlar yuklemek icin, evrimi kadin erkek iliskilerinin pseudoscience 'ı haline getirdiniz ya darwin mezarinda diz cokup tovbe istedi yemin ediyorum artik.

bilimsel metod da cognitive bias yuzunden namaza basladi.

ben de sinirimden formati siktim...