şükela:  tümü | bugün
 • yabancı bir gazetenin orhan pamuk için kullandığı yakışıksız benzetme.

  haber şöyle:

  batı basınında genellikle hakkındaki övgü dolu yazılarla yer alan nobel ödüllü yazar orhan pamuk, bu kez farklı bir tavırla karşı karşıya kaldı.

  kanada’nın önde gelen gazetelerinden globe and mail için pamuk’la söyleşi yapan amerikalı gazeteci claire berlinski, ünlü yazar için alaycı ifadeler kullandı...

  gazetenin kitap ekine “bir ermiş mi, yoksa bir gösteriş meraklısı mı” başlığıyla kapak olan söyleşide berlinski, ünlü yazar için şu ifadeleri kullandı:

  “orhan pamuk istanbul’da, yani doğu ve batı arasında yaşıyor. kitaplarında bundan bahsetmesi şaşırtıcı değil. bu new york’un metropol olduğunu söylemek kadar klişe... hamburger yerken bile ne kadar melankolik olduğunu anlatıyor. bu melankolik egomanyakla yemeğe çıktığınızı düşünebiliyor musunuz? kafeye boğazlı kazağıyla gelip dostoyevski kitabını yüzü dışarı bakacak şekilde masaya koyuyor. bir dakika içinde de türkiye’deki birçok kişinin aksine kitap okuduğunu söylüyor. sonra da defalarca yineliyor. şikayetçi olduğu kesime ne kadar benzediğini fark etmiyor.”

  http://www2.internethaber.com/…15&interstitial=true
 • sayi saymayi bilmeyen.
  (bkz: 721378)
  (bkz: 7213782)
  (bkz: 72137822)
  (bkz: 721378223)

  2012 editi: beyler bu ne?
 • comert ve yardimsever sozluk yazari, nickiyle ters karakterli kisi.
 • inâyetperver ve samimiyyetkarane davranışlarıyla * dikkatimi çekmiş 11. nesil* yazar.
 • hayati boyunca ezik, bir baltaya sap olamamis bir bireyin, aniden yuksek bir mevkiide başa gelmesi durumunda, yasadigi tum eziklikleri altinda ki calisanlardan cikarip, masturbasyon yapmis gibi kendi kendine zevk alan bozuk insan psikolojisi.
 • (bkz: hodperest)