şükela:  tümü | bugün
  • muazzam su kaldirabilecek bir arguman konusu. ve kesinlikle devletin el attigi ego maliyeti ile ilgisi yoktur.

bu ego bizdeki ego. alettirikle, gazla, otubusle ilgili olani hokumet dusunsun ...
  • louis vuitton ayakkabilariyla ingiltere gralicasi'ni dumur eden first leydi ve iminaaanim arasindaki kosk husumetini hatirlayiniz. ve hemen ardindan sık sık beyaz çay içilen mütevazi saray mutfağınin dahil oldugu saraya ait tarihceyi....

iste egonun ekonomik maliyetini tam da bu noktada hesaplayabilirsiniz :)
  • ankara'daki belediye otobüs maliyeti anladım :)
  • aslinda potlaç ruhu barindiran insanin, gunumuzdeki küresel sermaye canavarini yine bizzat insanin kendi egosu basina bela etmistir.

uretim - alisveris ,

bir taraftan almak - diger taraftan " eski " diyerek cope atmak devri daimini bir an goz onune getirin ...

bogggk di mi ?
  • temel olarak 3 kısımda incelersek
    1. kendi kendine ego: sıfır maliyet. beni merkeze koyup kalanla ilgilenmeyince sosyal ilişkiler ve onlardan doğan masrafların sıfırlanması.
    2. iş ve sosyal yaşamda ego: iş ortamında hissettirilen, bu adamdan bi cacık olmaz, takım oyununa gelmez imajı oluştuktan sonra kademe ilerleyişinin yavaşlaması ya da durması.. özel sektörde iş, teşvik ya da prim kaybı.
    3. özel hayatta ego: sıfır maliyet, ortak hayat, evlilik veya sevgili kaybı..
    seç beğen egolan..