• 34 salonda gösterime giren filmi ilk 3 günde sadece 796 kişi izlemiş, 10.745 tl'lik hasılat yapmış. tebrik etmek lazım; bu da başarı sonuçta.
  • içerisinde yeşim salkım olduğu için, dünyanın en iyi filmi bile olsa, kimsenin izlemeyeceği bir film olacaktır.

edit: eşkıya hariç.
  • iki yönetmenli film. başka sözüm yok.
  • güzel bir bağımsız sinema örneği.
  • yeşim salkımın oyunculuğu filmi almış başka bir noktaya götürmüş. beklentimin çok üstünde bir filmdi. kadınların itilip kakıldığı, şiddete uğradığı, yok sayıldığı bu günlerde böylesine bir film büyük bir şans gerçekten fakat şöyle bir durum var. 3 günde şu kadar gişe deniyor! 3 günde kaç sinema salonunda girmiş diye baktım. haberleri okuyan insanlar tüm illerde binlerce salonda sanacak oysaki çok ama çok az salonda vizyona girmiş. sonra da kabak başrol oyuncusuna patlıyor. izleyin, izlettirin!
  • kendini izlettirmeyi başarıyor. eksiklikleri var mı var lakin bağımsız sinema açısından güzel iş. içi boş güldürü filmi izlemektense derdi olup onu kendi imkanlarıyla anlatmaya çalışan filmleri izlemeyi her zaman tercih ederim.
  • filmi çok başarılı buldum. özellikle zaim güvenç’i yıllar sonra yeniden izlemek çok hoş oldu. düttürü dünya filmindeki rolü beni hep etkilemiştir. başka bir yazıda değinmek istiyorum o filme.

eğreti gelin ladik aslında genele bakınca 5 yıla dayanan mazisiyle oldukça yaşayan bir film olmuş. keza son 3 yıl vizyona girme çabasıyla geçmiş. kimsenin emeğini yok saymak istemem ama bu kadar çöp film vizyona girerken böyle filmlerin izleyiciye geç ulaşması sahiden üzücü.

film birbirinden güzel tablolar eşliğinde bir jenerikle başlıyor ve konu sanatsal bir motifle izleyiciye aktarılıyor. yeşim salkım bence role tam isabet olmuş. nereden baksan o anaç duygu ve yaşanmışlık yüzüne yansımış gibi. tabi bu oyuncu kadar yönetmeninde başarısı. filmde bir çok detay izleyiciye güzelce aktarılıyor. annesinden utanç duyup sonunda annesinin kaderini yaşayıp yine annesine dönen ladik insanın içine dokunuyor. ben ilk kez sinemada izlediğim ilkay kayku’yu da çok beğendim. merve aslan’da harika. aynı zamanda filmi yöneten deniz güvenç’te çok iyi. kerem karakterinde de ilginç ve farklı bir kötü karakter hali tanıyabiliyoruz. bu tip bağımsız filmleri çok seviyorum. umarım bu tür işler artar. tam bir kadın öyküsü.

edit : imlâ
  • şükran kozalı' nın kitabından uyarlanmış eğreti gelin ladik filmi ankara'da çekildi. şuan kurgu aşamasında olan filmin yönetmenliğini deniz güvenç, zaim güvenç kardeşler yapmıştır. merakla beklenen filmin ilk sorusu olan atıf yılmaz' ın çektiği eğreti gelin' in devam filmi olup olmadığı ise senarist zaim güvenç tarafından" tek ortak tarafı kostak emine karakteridir. bunun dışında devam filmi asla değil, film günümüzde geçmektedir." dedi. filmin diğer bir özelliği ise ankara ve istanbul oyuncuları buluşmasıdır. yeşim salkım'ın baş rolünde olduğu film ise şimdiden merak uyandırmakta. ayrıca sevinç meşe, zaim güvenç, tarık günersel, özgür bacaksız, deniz güvenç, ilkay kayku,hakan eren, zeynep aytek metin, gül gökçe, kerem poyraz, nalan güreş, merve aslan, süleyman hakan koca, mertkan erkan, alekber alekberov, sinem korkmaz ve şükran kozalı isimleri de filmde önemli roller almışlardır.

bağımsız sinema anlayışı ile çekilmiştir.

yıl :2015

yönetmen: deniz güvenç - zaim güvenç

senaryo : zaim güvenç, şükran kozalı

görüntü yönetmeni : onurcan tögen

danışman- dramaturg : tarık günersel
  • fragmanını izleyebildim sadece ki çok özenilmiş ve sahici bir emek hissettiriyor.

ve arama motoruna filmin adını yazdığımda gördüklerim yine mide bulandırıcıydı.

yok efendim "kadınla öpüştüğü sahne çok konuşulacak" "cesur sevişme sahneleri" bıdı bıdı vs.

ne kültür, ne zekâ, ne anlayış... e hadi hepsinden nasipsizsin, bari terbiyen, saygın olsun da bi' sus.

etik demiyorum bak, o çok uzak sana. erdem çünkü o!

arkadaş, yapılan zaten oyunculuk, gösteri, sahneleme....

eğreti gelinlerle ilgili bir filmde ne olmasını bekliyorsun?

ne çirkin, ne hain, ne çiğ, ne sığ bir kör kalabalıksınız... !!!
  • 2018 çekiminde yeşim salkım oynuyor.

(bkz: ladik)
hesabın var mı? giriş yap