• bu akşam işten eve arabayla dönerken radyoda denk geldiğim şarkıdır. sözlerinden hiçbir şey anlamıyordum ama ritmi güzel gelmişti. demek ki keyfim de yerindeydi. açtım camı, verdim sesi zaten sokaklar da boş, hava da güzel, dangır dungur ilerliyorum. derken karşıdan karşıya geçmek üzere yolun ortasında kalmış 35-40 yaşlarında iki erkeğe yol vermek için durdum. cam açık, müziğin sesi açık ve “ var mı lan sende o taş.k?” diye bir bağırış. yemin ederim koca şarkı boyunca anladığım tek cümle buydu. sanırım benle birlikte onlar da duymuştu ki, dönüp güldüler, olaysız dağıldık.

allah akıl fikir versin. böyle şarkı mi olur. başka türlü ima et bari. bak sertapcığıma; koparılan çiçekler şarkısında; nefes alsın yeter demek yerine, “yok istemem diyen gönlüm çöle bile razı şimdi” demiş. ben, sertap’a nasıl geldim ya. allah bana da akıl fikir versin .
  • tüylerimi diken diken eden şarkıdır. şüp şüp şüp diye elini sağa sola sallayan kezbanlar geliyor gözümün önüne.
  • aya dan sonra yeni hit.
  • murda'nın solo tek iyi şarkısı. doğu ezgileriyle batıya dair her sound mükemmel uyumlu ya. murda'da bile...
  • şarkıda hep he baba diyip
    ne diye adini eh baba koyduklarını bilmediğim murda şarkısı.
  • ritmi eğlenceli şarkı. hep böyle gitsin e baba.
  • gelip bana kafa tutcan seen hee? var mi lan sende o taşşak
  • 'gel anam onu bana ver anam' bölümünde ezel'in mimikler efsane. klibi sırf bu mimik için izliyorum desem abartmam.
  • accayip hoş beate sahip murda parçası

murda - eh baba
  • yeni hit.
hesabın var mı? giriş yap