şükela:  tümü | bugün
 • alman akvaryum ekipmani ureticisi (www eheim com). ilk modellerini gunter eheim'in dizayn ettigi son derece dayanikli, super sessiz ve icini yilda sadece 1-2 kez acmanizi gerektiren harici filtreleri ile unludur. bu filtreler odediginiz parayi ilerleyen yillar icinde kurusu kurusuna size geri verir. tahminimce isik etkisi ile yosunlanmayi en aza indirmek icin tum seffaf parcalari koyu yesil renklidir bu urunlerin.
 • evdeki üç akvaryumu taşınma dolayısıyla dağıttıktan sonra alıp kullanamadığım için hala hayıflandığım ve ileride bir gün akvaryum kurarsam mutlaka alacağım diye hayalini kurduğum dıştan takma filtre. zira çok dayanıklıdır, ve sizi ikide birde akvaryum temizleme zahmetinden de kurtarır çünkü suyu sürekli temiz ve taze tutar. yılda bir iki kere bakım yapmanız yeter ve acaip sessiz çalışır. ayrıca eheim'ın bi sürü başka akvaryum ürünü de vardır.
 • ürettiği su pompaları, bilgisayarların su soğutma ünitelerinde de kullanılabilen, eheim 1046 modeli ile overclock'cuların gözdesi olmus marka.
 • akvaryum malzemeleri üreten kaliteli alman firması.
  akvaryum dünyasının mercedes'i diyebiliriz.
  fiyatı tuzludur ancak verdiğiniz parayı sonuna kadar hakeder.
 • alman kökenli, akvaryum ve akvaryum aksesuarları üzerine üretim yapan, ürünleri uluslararası piyasada kendini kabul ettirmiş bir şirkettir. oldukça eski tasarıma sahip fakat dayanıklı klasik seri dış filtreleriyle tanınmıştır. hatta bunlardan ikisini en son aylar önce bir akvaryumcuda görmüştüm. üzerinde made in w.germany yazıyordu ki sanırım bu dayanıklılıkları konusunda daha iyi bir fikir verebilir. fiyatı nispeten fazla ama evladiyelik ürünler üretirler. ayrıca pro3 serileri de harikadır.
 • akvaryum ekipmanlarının mercedes’i...eğer eheim marka balık olsaydı, onu da alırdım...
 • sera varken bunlardan filtre almayın. eheim 2217 filtre var, pis su borusunun filtreye giriş yerini mühendisler öyle bir yapmışlar ki, sıkıp gevşetmek neredeyse imkansız. onun dışında filtreyi fişe takar takmaz çalıştığına daha şahit olmadım. en az 30 dk uğraştırıyor. sera öyle miydi. giriş çıkış boruları üst tarafta olur çok rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

  peşin edit: internette onlarca kurulum videosu izledim.