şükela:  tümü | bugün
  • insanı hayattan soğutan, istanbul emniyet müdürlüğü sitesinde girilen her ilçe için dolu uyarısı veren sistemin çektirdiği çiledir.

lanet olsun almıyorum ehliyet mehliyet böyle kullanıcam anasını satayım dedirtir.

zaten sene olmuş 2013, hala neyin ehliyetini taşıtırlar insana anlamak imkansız. al tc kimlik numarasını vatandaşın, gir sisteme, bak online olarak ehliyeti var mı yok mu, neyin peşindesin ki.
  • bu ayın 29'una kadar yerlerin hep dolu olması birlikte kendini belli eden çile. işin garip tarafı eylül rezervasyonları için yer talep edemiyoruz şu an. her gün mü kontrol etmek lazım bilemedim.
  • her gün sabah 9'da randevu sayfası sürekli yenilenerek -yani randevu sisteminin o emniyet müdürlüğü için açıldığı an yakalanarak- süresi azaltılabilen çile.

ayrıca (yanlış hatırlamıyorsam) çarşamba-perşembe günleri hariç ve haftasonu dahil olmak üzere hergün randevu sistemi açılıyor ve 3 gün sonrasına randevu veriliyor. randevu kayıtları dolunca sistem bir sonraki günün sabah açılışına kadar kapanıyor.
  • beyoğlunda ikametgahım ama dolu olduğundan randevu vermiyorlar. ümraniye'de vardı bir kişilik kontejan olmadı, olmadı işte. 2 defa sistem belirsiz bir hatadan dolayı beni dışarı attı. son denememde de randevu almak istediğiniz saat dolu deyip dışarı attı. motorla ümraniye'ye gidip randevuyu almış gelmiştim. bu arada ehliyetsiz kullanmaya devam ediyorum tabi. şimdi küfür etsem gg olacak. olmasın.

lanet bir çile.

sanırım randevu sistemi yazılımını maaş vermedikleri bir stajyere yazdırdılar çünkü benim üniversite bitirme tezimden kötü olmuş yeminle.

kendilerine konu ile ilgili olarak yazdığım maili eklemek istedim. çektiğim çilenin ifadesi olsun.
  • gereksiz çileymiş. az önce işlemlerim için sıraya girdiğimde numaram 36 dedim ve randevulu var öne geç diye bağırdı görevli. evet birçok kişi işlemini randevusuz gerçekleştiriyordu.
  • moral bozucu çiledir. bu sistem nasıl ya bilen söylesin ağustos ve ekimde randevu boş olarak görünüyor. hastaneden randevu daha kolay alırsın. her gün bu kadar kişi ehliyet alıyor olamaz ya bu doluluğun sebebi nedir?
  • randevu almak için binbir takla attıran, ordan onay kodları yok e-postayla onay yok telefonla onay isteyen ama randevu tarihini ileri bir tarihe almak için uğraşırken yanlışlıkla "iptal"e bastığınızda hiç soru sormadan anında iptal eden saçma salak bir sistem. işin yoksa kasımın 14'ünü bekle amk.
  • acınacak durumlardan birisidir. bir ay sonraya aldığım randevuma kafamın dolu olmasından dolayı farklı bir günde gittim (günler aynı ama aylar farklıymış) sonrasında 15 dakika boyunca bekledim ve abartısız otuz tane isim okundu ama yerlerinde yoktular. sonuç ?

vatandasın zamanına oluyor. aslında emniyetin bu konuda orada bekleyenler icin de kontenjanı olması lazim. he dersen ki kimin isine gelir? kimsenin. 12 tane banko var 3 memur bakiyor. bir tane dayi da elini kolunu sallayarak selamini verip, ertesi gun almis oldugu randevuyu oradaki torpili sayesinde hemen yaptiriyor.

bravo sistem, bravo emniyet.
  • randevunuza gecikip daha sonra gittiğinizde kesinlikle başvurmanıza izin verilmeyip yeni randevu da 2 ay sonrasına verildiğinde iyice pekişen çiledir.

bu ülkede araç kullanmak için gerekli resmi belgeyi bana devlet mi veriyor? buna başvurabilmem için dizayn ettiğin süreçte alternatifi olmayan bir online sistematik kuramazsınız arkadaşım. sen yine kur, randevu alırsan işin kolaylaşır de, almazsan kuyruk beklersin bilmemne de, ben kolaylaştırmak istiyorsam randevu alayım. ama işaret ettiğin kuruma gerekli evrakla gidip başvuramadığım bir sistemi nasıl dizayn ediyorsun ben bilgisayar, internet kullanmayı bilmek zorunda mıyım? diyelim ki 116 yaşındayım, araç kullanmaya mani bir durumum yok, doktordan raporumu da aldım online randevu alamıyorum? bir internet cafe'ye gidin orada illa ki bilen birileri vardır diyor bak dangalağın bana sunduğu çözüme bak tam bir einstein! hangi yıldayız beyefendi diyor bana. ulan bir ikametgah nakli için önce muhtarlığa sonra nüfus müdürlüğüne sonra tekrar muhtarlığa gönderen yapısın sen bana hingi yildiyiz biyifindi diyor.

allahın cezası gerizekalılar.
  • ne zaman baksam dolu her yer . bir tane ebesinin nikahı yer var oraya bile 2 ay sonraya veriyor randevuyu. yok mu bunun oluru , kolaylığı vs varsa birileri yeşillendirsin. delirecem.