şükela:  tümü | bugün
  • ehliyet almak için maliyeye ödeyeceğiniz para. 2009 yılı için, ehliyet sınıflarına göre yatıracağınız miktarlar:

a2 sınıfı 70,80 tl

b sınıfı 213 tl

h sınıfı 70,80 tl

d,e,g sınıfları 355 tl

uluslararası ehliyet harcı 142 tl

ehliyet kart ücreti 60 tl (bu, trafiğe, ehliyet kartınız için ödeyeceğiniz para)
  • maliye adına tahsil edilmek üzere kaymakamlıklardaki veznelere yatırılır ve ödeme makbuzu emniyet'e ibraz edilir. sonra olaylar gelişir...
  • 1 ocak 2010'da zamlı fiyatlarla karşımıza gelecektir.
  • an itibariyle b sınıfı ehliyet harcı 234,30 tl'dir. nedendir bilmem veznedeki 234,50 almakta ısrar etmektedir. ehliyet kart ücreti ise 62 tl'dir.
  • gün itibarıyla a2 için 115,10 tl olarak yatırılmaktadır.
    ziraat bankası'nın tüm şubeleri almıyor. iş bankası ise tutarı tam olarak söylerseniz alıyor. sistemden göremiyorlarmış ödeme tutarını. 1 kuruş dahi fazla ya da eksik olursa emniyet işlem yapmıyor. ödeme yaptıktan sonra makbuza tahsil edilmiştir diye kaşe vurup imzalamaları gerekiyor. kuru makbuz da emniyet tarafından kaale alınmıyor.
  • bugün verdiğim har(a)c. b sınıfı ehliyete a2 ekletmek için 127 lira bir vezneye ödedim, 119 lira başka bir vezneye ödedim. toplamda 246 tl bugünkü rayiç fiyatlarla. birde getirdiğim foto eski diye kabul etmediler. gidip ayaküstü at hırsızı gibi vesikalık çektirdim oda 20 tl. toplamda baya bi zarardayım.
  • ayak üstü soyulduğunuzu hissettiren harç. kursa zaten 650 tl verdim, sınav için 60 tl. dün randevu alıp emniyete gittim. 403+108+20 tl aldılar. ayrıca 2 ay önce çektirdiğim vesikalık fotoğraflar yalan oldu. 20 tl de biyometrik fotoğrafa bayıldım. kan kartı da 15 tl. an itibariyle cebimde kuruş yok ama ehliyetim var.
  • derhal kaldirilmasi gereken harc.