*

• (bkz: krank mili) (bkz: gabari) gibi gereksiz terimlerin anlamlarını öğrenmek.
  • belirlenmiş 1000 e yakın soru vardır. her sınavda bu soruların arasından 140 soru seçer çözdürürler.
    kopya ile hiç çalışmadan geçmek de mümkündür ama kimi gözetmen hiç sallamazken kimisi trafiğe cahil sürücü çıkartmam edası ile yaklaştığından bu şekilde geçmek şans işidir.
  • genelde sınava girmeden önce, sınava girilecek okulun kapısında yapılması yeterli olan çalışmaları kapsar.. gayet te başarılı sonuç verir..

daha sonrası için hayat sizi hazırlar..

yaptığım bi kazadan sonra, arabadan inip arkadan çarptığım aracın sahibinden özür dilemiş, hasarına bakmış, geçmiş olsun demiş ve trafik polisini beklemeye başlamıştım.. tüm pişmanlığımla çarptığım aracın babacan orta yaşlı şöförünün yanında beklerken, amca "kızım reflektorünü koy arabanın arkasına, uygunsuz bi yerde kaldık bi de gelen sana vurmasın" dedi.. emir telakki edip bagaja koştum.. reflektörün bagajda duran bikaç edevattan biri olduğunu biliyordum..

5 dakika kadar bagajdaki herşeyi elime alıp evirip çevirdim.. ışığı geri yansıtacak tek bir parlak yüzeyle karşılaşmadan adamın yanına döndüm.. "benim reflektörüm yok.. :(" dedim..

adamın "vay başıma gelen" bakışından sonra birlikte bagaja yürüdük tekrar.. amca siyah dikdörtgenler prizması şeklinde bi kutuyu eline aldı, sermet erkin zerafetiyle açtı.. içinden çıkardığı şeyi ileri matematik ve origami bilgisiyle evirip çevirerek bana bi reflektör yaptı..

başımı önüme eğdim.. reflektörü aldım.. arabadan geriye doğru, reflektörü ne kadar uzağa koymamız gerektiğini hatırmaya çalışarak yürüdüm.. 25 metre kadar gittim.. amca bana bakarken "30 muydu lan yoksa?!" diye düşünerek bir iki adım daha attım.. amcanın "naabıyo bu mal" bakışını yakaladığım an bıraktım reflektörü yere..

polis gelene kadar telefonla konuşuyomuş gibi yaptım sonra..
    he istiap haddi..
hesabın var mı? giriş yap