şükela:  tümü | bugün
 • 5 senelik sürücülük saltanatı sonrasında ihtimal verilmediği bir anda başıma gelen hadise. alkol kontrolünde hemde bir uyuz salı gecesi 50 promilin bir miktar üstünde olupta sarhoş polisler tarafından hemde ankarada belkide çevirmenin en az yaşandığı çetin emeç bulvarında meydana gelmiştir .(bkz: trafik kontrolu yapilan noktalar) yeni yasa ile 6 ay (yazı ile altı ay) ehliyetsiz durumuna sürükler insanı. saçma sapan tesadüfler sonucu alınması daha bir koyar. 6 ay polisten nasıl kaçıcam hesabı yapılır, araba ile yapılacak tatil planları heba olur. (bkz: yaz tatili)
 • bazen şahane polisler sayesinde ucuz atlatılan hadise. nitekim olay şöyle gelişir. cezanın yazıldığı tarih olarak 6 ay öncesinin tarihi yazılır, dolayısıyla sanal olarak 1 gece ayrı uyuyup ertesi gün gerine gerine emniyet müdürlüğünden alınır. yaşanmıştır.
  edit: patladı soora, bilgisayar basındaki adamıda ayarlamak gerekiyormus megerse...
  6 ay hakikaten acıdır.
 • geri alabilmek için 6 ay beklemeyi ve bir yılın sonunda psikoteknik değerlendirmeden yeterli raporu almayı gerektiren hadise
 • baska bir ulkeden yabanci bir ehliyeti olan arkadaslar icin cok da onemli olmayan ama yine de bas agritan mesele.
 • insana tokat gibi çarpan olay. hareket kabiliyetini yitirmek. hayat dersi.
 • insana araba kullanmayi deli gibi ozleten ve bir daha alkollu araba kullanamayacigini acik eden, daha da uzen hadise. cozum olarak alkollu araba kullanma ehliyetinin cikarilmasini oneriyorum. hem bakalim yurtdisina, ne oluyor? bir kusur islemeyen insana alkollu musun diye sorulmuyor. adam kaza yaparsa, bakiliyor alkollu mu diye, o zaman aliniyor ehliyeti.
 • polise ,bütün görevlerini sanki kusursuzca yerine getiriyormuşta bi bu kalmış diye inceden ayar verdirten ve almanıza az kala acaba hangi bürokratik saçma sapan engelle karşılaşacağınızı düşündürten vahim bir olay.
 • dün gece saat 01:30 sıralarında beşiktaş'taki üst geçitin olduğu yerde başıma gelen hadise. hani promil 100 veya üzeri çıksa tamam ama sadece 0.62 çıktı.

  kesinlikle o üfletilen aletlere güvenmiyorum. bir insanın nefesinden alkolü ölçmek çağ dışı ve saçma sapan birşey. 10 dakika önce ağzımı alkolle çalkalasam da aynı promil çıkıyor (2-3 sene önce başıma gelmişti)

  ancak tabii ki yapacak birşey yok bu durumda, ne yapalım bekleyeceğiz artık 22 eylül gününü.
 • eger cevirmeyi yapan isguzar bir polis ise alkol kontrolunden kurtulmak mumkundur (bkz: rusvet). jandarma yakalarsa kesinlike kurtulus yolu yoktur , once uflemiyim diye rica edersiniz , 60-70 cıkarsan bırakıcam der , yok yok ben uflemıyım dıye ısrar edersınız , sizi adli tıp a yollamakla tehdit eder , en sonunda pasa pasa ufler ; 118 promil cıkmanın dayanılmaz hafıflıgıyle ehliyeti uzman bascavus abiye bırakırsınız.ceza suresi 6 aydır , 2.inci seferde 2 yıl a cıkar ve yanılmıorsam psikolojik tedavı gormenız gerekır (3.seferde olabılır bu) , 3 uncu veya 4 uncu seferde ise ehliyetiniz ebediyete kavusur.
  bir kez ehliyet kaptırıp , uzerine hala alkollu araba kullanıyorsanız zaten kasınıyorsunuz demektır size bu cezalarda yetmez efenim.

  ha bide ehliyetsiz araba kullanmaya devam edip uzerine birde kaza yaparsanız hele birde merkezi bir yerde olursa bu kaza boku yersiniz , en iyi yontem adamla anlasmaktadır , ben hasarın neyse odicem kardes dersiniz numarayı bırakırsınız . eger carptıgınız kisi kıl bir amca/teyze falansa bunu da yapamazsanız en iyi yontem taksiye bınıp kacmaktır ve tanıdık ehliyetli birini olay yerine yollamaktır.