şükela:  tümü | bugün
 • izmir'li black metal grubu sanirim. sahneye kilic saplayan, ziplarken sahneye du$enlere tekme atan, $arkilari yine sanirim ba$tan sonra 'ehrimeeeeeeeeeeen''den olu$an olu$um. kutadgu bilig isminde produksuyonlari varmi$.
 • zerdüştlük dininde kötü ruhları simgeleyen ruh.. hürmüz ile devamlı rekabet altında bulunan tanrı ahuramazdaya bağlı ruhlardan biri.. (islamdaki şeytan, melek gibin)
 • bir sureligine masadan ayrildigimda adima gelen sicak sarabi alip parasini odedikten sonra sarabimi sag salim elime ulastiran kusel insan
 • yeni bir suser.
 • konser teklif edildiginde "sahnede kazan kaynatmamiza izin verilirse geliriz" diyen, vokalistinin makyajli(bkz: corpsepaint) ve deri kıyafetler icinde izmir konak meydanindan, kibris sehitlerine kadar yurudugu iddia edilen (bkz: oha) bilek metal grubu...
 • 1996’da ankara’da kuruldu. 90’ların ikinci yarısı sayısı artan black metal topluluklarındandır.

  1997’de “diabolical carnage” ve 1998’de lucifer’a türkçe bir yakarışla açılan “il aderrissa” adlı iki demoları çıkmıştır.

  özellikle “ortaköy cinayeti”nin ardından, il aderrissa’da yer alan bu çalışmanin klibi tvlerde bayagi bir dönmüstür
 • hayatimda dinlediğim en komik en igrenç müziğe sahip ankarali black metal grubu.hele bide türkçeye çevrilmiş kısmı yokmu şarkının altınıza doldurmamak için zor tutarsınız kendinizi. (bkz: lucifer)
 • zerdüşt dininde inanılan iki kuvvetten biri olan 'kötülük ve karanlığın kaynağı'na denirdi ehrimen (kimce ehremen).. diğer kuvvet olan 'iyilik ve aydınlığın kaynağı'na ise izd adı verilirdi..
  bu haliyle, ehrimen şeytan'ı ve izd tanrı'yı imlemez [kavramsal olarak imler tabii de, yapısal olarak çok farklı mizaçlar yani, imlenemezler, ensest olur maazallah]; lâkin islâm'dan sonra hadiseden etkilenmişlerdir tabii, onlar da insan.. işte bu vakitten sonra, ehrimen şeytan, izd de tanrı oluvermiştir..

  eh doğal olarak ehrimen, farsça'dır..
 • firdevsi'nin şehname'sinde geçen şeytan ya da kötü ruhlu insan anlamındaki kelime.
 • isimlerini hep farklı farklı yazmış izmirli* türkçe black metal grubudur kendileri.bugüne kadar hangi konser afişini gördüysem isimleri hep farklı yazılmıştı**.türkçe black metal diye yeni bir kavram ortaya atmışlardır.bizde çok merak etmiştik neymiş bu kavram diye.meğer olay satan yerine şeytan diye bağırmakmış veya onlar yanlış anlamışlardı bilmiyoruz.ama komiklerdi ve birçok sorunlu, herkezden daha akıllı, intahara meyilli ve gotik hatun fanı vardı.bu sayede birçok gotik erkek zoraki fan da kazanmışlardır.şuan ne yapıyorlar bilmiyorum fakat o dönemin birçok blackçisi (kendi tanımlamaları benim bir suçum yok) tanıdıklarım şuan iş güç diye koşturmakta ve sorunlu çıtır gördüklerinde "hey gidi hey bizim zamanımızda böyle böyleydi" diye nutuk atmaktalarsa onlarında halinin bu duruma yakın olduğunu tahmin etmekteyim...