şükela:  tümü | bugün
 • bo burnham'ın yönettiği 2018 yapımı film.
 • izledikçe yeni nesilden ne kadar farklı bir çocukluk geçirdiğimi fark ettim.
  ki daha dün gibi ailemi beni anlamadıkları için yargıladığım günler...
 • zihinsel engelli bir kızın 2 saat boyunca "like" demesini izlediğime inanamıyorum!!!
 • hayatımda izlediğim en boş filmlerden birisi. bu kadar boş bir filmi çekecek bütçeyi sağlayabilmelerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum.
 • konusu olmayan, sıkıcı, başroldeki kızın yaptığı her hareketin insanı aşırı derecede rahatsız ettiği film. bu rahatsızlık kızın yaşadığı insanı geren olaylar yüzünden değil, kızın kendisinden kaynaklanıyor.

  film nasıl başladıysa öyle bitiyor. ortaokullu aşırı çekingen, içine kapanık, 1.5 saatlik filmde 12.786 defa "like", 7.201 defa "cool" diyen bir kızın hayatını anlatan belgesel sanki. 1.5 saatlik kızın yaşadığı çekingenlikler, aptallıklar, heyecanlanmaları. film bundan ibaret.

  7.8 olan imdb puanına aldanıp indirdim, başladığım filmi bitirmek gibi bir huyum olduğu için bitirdim ama canımdan can gitti.

  fularınızı takar izlerseniz ya da eğitimci veya ergenlik psikolojisine meraklı iseniz filmde hoşunuza gidecek pek çok şey bulabilirsiniz. aman efendim, işte içinde bulunduğumuz teknoloji çağında çocukların daha da yalnızlaşması, akran zorbalığı, bunun sonucunda içe dönük ergenlerin yaşadığı içsel buhranlar...

  eğer benim gibi işten eve geldikten sonra, canınız şöyle güzel bir film izlemek istediğinde açıp seyreden bir kişi iseniz, bu film o film değil. bu film, bok gibi film.
 • --- spoiler ---

  sırada ne olacağını asla bilemezsin ve işleri heyecanlı, korkutucu ve eğlenceli yapan da bu.
  --- spoiler ---

  https://replikler.net/…ighth-grade-replikleri-2018/
 • film özgüvensiz bir 8.sınıf öğrencisi ile ilgili.

  --- spoiler ---

  sürekli insanlara kanalında öğüt verirken daha sonra asıl kendi öğütlediği şeyleri yapamayışını fark edip bunu da anlattığı kısım güzeldi. babasıyla ilişkisi baya kopuktu babası değil gibi hissettim çoğu zaman adamı. günümüz teknolojisi ve gençlerin sürekli iç içe olduğu oluşumlar aynen yansıtılmış sosyal medyalar dm'ler falan. genel olarak beğendim ben ama başroldeki kızın sanki zoraki kambur yürüyüşü beni rahatsız etti, yönetmen mi öyle yap dedi bilmiyorum. hoşlandığı çocuğu etkilemek için söylediği yalandan sonra oral seks denemesi yapmak için materyal bulmaya çalışması falan da tam o yaşlarda olağan durumlar. bu fikrin yansıtılmasını da beğendim.

  --- spoiler ---
 • içimi sıkan film, gerçekliği ile içimi sıktı..
 • yetişkin izleyiciye ergenliğin içinden çıkılmaz zamanlarını yeniden yaşatan, araçlar ve kalıplar değişmiş olsa da ilişkilerin o yalın zalimliğinin pek çok bakımdan aynı kaldığını hatırlatan başarılı bir gerilim filmi.
 • elsie fisher'ın başrolde çok iyi oynadığı, 2018'in en iyi filmlerinden. hayat kadar gerçek bi film.
hesabın var mı? giriş yap