şükela:  tümü | bugün
 • "one piece"'i bize armagan eden, 1975 dogumlu, japon yetenek.
  "one piece"'i yayinlamaya basladigi yillarda kullandigi takma adi "getsu ka sui moku kin do" yani (pazartesi sali carsamba persembe cuma cumartesi) imis.

  one piece'in citiri nami'yi japonlarin anime festivali jump fiestalarin birisinde canlandirmis bir hatunla evlidir *
 • bir kızı dünyaya gelmiştir. kendisine mutluluklar dileriz.

  (bkz: http://shana.blogkafe.com/…/odadan-guzel-bir-haber/)
 • çok değişik bir tarzı olan mangaka. tarzına alıştıktan sonra kendisinin yaratıcılığı size kendine çekecektir. ha bi de bu değişik tarzı hiro mashima'ya* da ilham kaynağı olmuştur.
 • one piece i tamamlayabilecek mi gerçekten merak etmekteyim. zaten amacı merak olsa da nasıl tamamlayacağını da merak etmekteyim. ama tahminimce sonu tolkien in eserlerinden farksız olacak. asıl öykü tamamlanacak (bkz: one piece) (bkz: yüzüklerin efendisi) ama yarattığı dünyada eksik kalan bir çok şey olacak. onları da tamamlamak isteyecek ama ömrü yetmeyecek.
 • senede 25 milyon dolar kazanmakta olan mangaka. vay anasını diyorum.
  http://onepiece.wikia.com/wiki/eiichiro_oda
 • japonya'da en çok sevilen ve en çok okunan shounen serisi one piece'yi yazdığı için kendisine shounen tanrısı demek pekte yalnış olmaz sanırım. manga sektöründe belkide paranın amına koyup, paraya para demeyen tek sensei. her ne kadar kazandığı miktarları kıskansakta insanlığa böyle bir güzel seriyi kazandırdığı için o yediği paraların hepsi helal olsun ona. çizmekten nasır tutmuş parmakları, elleri öpülesice manga çizeri.
 • one piece'e ilk başladığında çizimlerinde akira toriyama etkisi hissedilse de (nasıl edilmesin) ilerleyen yıllar içinde kendi tarzını oturtmayı başarmış, hatta zamanında kendisinin toriyama'dan esinlediği gibi kendisinden esinlenen mangaka'lar çıkmasına sebep olmuştur. gelmiş geçmiş en iyi şounen serilerinden birine imza atan oda reis, hastalıklı zihni ve dahiyane kurgusuyla ağızları açık bırakan müthiş bir sanatçıdır.
 • insanlık tarihinin değinmediği sorunu yoktur bu muhteşem mangaka'nın. amerika'nın keşfi ile ordaki yerlilerin topraklarından atılması (skypia arkı), arap ülkelerine sızan emperyalist güçlerin ajanlarınca arap bölgelerinin ayaklanmaları (arabasta arkı), dünyanın hemen her ülkesinin sorunu olan ırkçılık sorunu (balık adam arkı), küçük farklılıkları yüzünden ötekileştirilenlerin sorunu (davul adası arkı) ve daha bunun gibi bitmez sorunlar. velhaslı kelam, bu adam üst insanlardan biri. seviyor ve sayıyoruz...
 • "çok yaşa! iyi ki varsın sensei!" sözünün hakkını veren yaratıcı kişilik.
 • one piece gibi bir anime çıkarmak için manyakça çalışan mangaka.
  işte bu da kanıtı;
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…d0a228d88.jpg
  masashi kishimoto* da ilkokul bebesi gibi düzen kurmuş masasında. oğlum insan biraz ruh katar olaya ya. biraz eiiçiro'yu örnek alsana lan! bu yüzden sevemedim demek ki naruto'yu.