şükela:  tümü | bugün
 • goddess of beauty and song
  the dark maiden

  iyi drow larin tanricasidir

  (bkz: forgotten realms)
  (bkz: lloth)
  (bkz: drizzt do urden)
 • corellon larethian ve lloth'un kızıdır.
 • kara bakire'nin adı. lloth ve corellon larethian'ın kızıdır. dansın hanımı. sembolü: dolunayın önünde saçları etrafında uçuşarak danseden ve elindeki piç kılıcı havaya kaldıran, çıplak bir drow hanımı.

  n.
 • iyi kalpli drowların ve drowlar arasında ender olarak çıkan yeryüzünde barış içinde yaşamak isteyen drowların tanrıçasıdır. şarkıların ve güzelliğin, iyiliğin ve ışığın tanrıçasıdır. eilistraee'nin insan, elf ve az da olsa yarı-elf inananları da vardır ve harperslara da nazikçe davranır. genellikle uzaktan görülür ve görüldüğünde de şarkısı duyulabilir (çoğu varlığı gözyaşlarına sürükleyen dünyasal olmayan bir güzelliğin şarkısıdır.).

  vhaeraun'un kardeşi, araushnee (daha sonradan kovulacak ve lolth ismini alacaktır) ve corellon larethian'ın kızıdır. eilistraee, seldarine ve arvandor'u ele geçirmek isteyen kötü tanrıların kurduğu bir ordu arasındaki savaşta bir okla neredeyse babasını öldürecek olması yüzünden menzilli silahları kullanmamaya yemin etmiştir (takipçilerine izin vermesine rağmen). aslında attığı okun yolu araushnee'nin ihaneti yüzünden yolundan sapmış olmasına rağmen eilistrae, annesi ve kardeşinin içindeki kötülüğü dengelemek için bir süre kendisine ihtiyaçları olduğunu gördüğü için arvandor ve seldarine'den sürgünü seçmiştir. abeir-toril üzerinde, kara bakire yüzyıllarca vhaeraun'un nefretine ve ilythiiri (güneyli kara derili bir elf ırkı) üzerindeki bozucu etkisine karşı mücadele vermiştir. eilistraee'nin gücü, kara felakette takipçilerinin çoğunun ölmesi ve lolth'un ve ghaunadaur'un kara elfler üzerindeki etkisinin artması ile azalmıştır. karanlık bakirenin uzun süredir terkedilmiş güneşe dönen düşmüş drowlara önderlik etmesiyle eilistraee'nin inancı faerunda yalnız son birkaç yüzyılda dikkat kazanmıştır.

  eilistraee melankolik ve mutsuz bir dişi drowdur, güzellik ve barışa aşıktır. çoğu drow'un kötülüğü onun içinde yanan bir öfke uyandırır ve inananlarına zarar verildiğinde bu öfke vahşi hareketler olarak dışarı akar. hareketlerindeki kesinlik aslında onun yöntemi değildir ama sıklıkla sevdiği yaratıklara küçük ve pratik yollarla -kendisine tapsalarda tapmasalarda- yardım eder. eilistraee en mutlu olduğu zaman: bir ozan'ı şarkı söylerken yada müzik yaparken, bir elişçisini çalışırken, aşıkları ve nazik davranışları gördüğü zamandır.

  eilistraee'nin avatarı çıplak, parlak derili bir drow dişisi olarak görülür. 9 ayak uzunluğundadır (yaklaşık 2.70 metre) ve parlak gümüş renginde ayak bileklerine kadar uzanan saçları vardır. saçları ve üzerinde dolaşan gümüşi parıltılar pürüzsüz ve güzelliğini yayan bir şekilde etrafını sarmalar.

  eilistraee nadiren ölümlülerin işlerinde direk olarak yer alır, ama arasıra kendi onuruna düzenlenen bir dansta, ziyafet ateşinin ortasında zarar almadan hoplarken görülebilir. ayrıca, yolcuların kamp ateşlerinin yanında, onların nazikliğini test etmek için parlaklığı gitmiş, düz ve kukuletalı düz bir cüppeye sarınarak da görülebilir.
 • bir multiverse tanrisi olarak drow poweri (bkz: planescape) (bkz: the elvish powers) (bkz: the powers of the multiverse)

  lesser power "the dark maiden"

  area of control: song, dance, swordwork, hunting
  alignment: chaotic good
  symbol: silver long sword outlined on silver moon
  worshiper/alignment: any good
  home plane/layer/realm: ysgard/nidavellir/svartalfheim
  known proxies: none
 • netteki oyunlarımda sık sık kullandığım drow cleric karakterimin goddess ı.
  proxysi ingrid liansdottir'dir. (fm drow/ m17/ cg)
  drizzt benzeri good alignmentlı drow roleplayleri için biçilmiş kaftandır.
  (bkz: roleplay)
 • varolan tanımların dışında şahsa özel olarak biricik sevgilimin nickname'i.
 • chosen'ı olan ender tanrıçalardan biri.
 • (bkz: liriel baenre)
hesabın var mı? giriş yap