şükela:  tümü | bugün
 • ks. equipment identity register. ms'in kullandigi cihaza ait teknik bilgi ve seri numarasi gibi ayrintilarin kontrol edildigi, calinti vs gibi durumlarda girise izin vermemeyi ve bilimum islem yapmayi saglayan gsm birimi.
 • irlandanin uluslararasi platformda plaka hedesi.
 • iskandinav mitinde tabip tanrica.
 • beyaz, gri ve kara listesi vardir. istenilen imei'lere sahip telefonlarin sebekeden yararlanmasini engelleyebilir.
  turkcell çalinti telefonlarla yapilan görüsmeleri engellemeye baslamistir
  (bkz: imei/#4901978)
  http://www.hurriyetim.com.tr/…1@nvid~567562,00.asp#
 • eir, old norse'ta yardım/merhamet anlamına gelir. aesir'deki tanrıçalardan biriydi ve edda'ya göre en iyi hekimdi. eir aynı zamanda bir valkyrie sayılabilir çünkü ölüyü seçme ve hayata döndürebilme yetenekleri vardı. lyfia dağındaki tanrıçalardan biriydi aynı zamanda. frigg'in çok yakın dostu ve 12 hizmetkarından biriydi. ayrıca şiir svipdagsmal'da eir, dev menglöd'un 9 hizmetkarından biri olarak anlatılır.

  usta bir hekim olmasından dolayı, sağlıkla uğraşan bütün kişilerin patronuydu ve sadece fiziksel tedavi değil, psikolojik tedavi de göreviydi. eir sanatını yalnızca kadınlara öğretti ve iskandinav kadınları bu geleneği devam ettirdiler ve erkekler doktor olamadılar.
 • 1300'lü yıllardan kalma norveç'teki bir runik yazı da dahil olmak üzere şiirlerde yer almaktadır.
 • irlanda'da bir telekomünikasyon şirketi. tavsiye üzerine telefon hattını alma gafletinde bulundum (öğrenci adamın sözüne ne güvenirsin ki!) ve rezaleti gördüm. €20 karşılığında sınırsız internet ve irlanda içi telefonla konuşma hakkı (ama bizdeki 0800 gibi yardım hatlarını aramak mümkün değil) veriyolar. internet hızı normalde 40mb civarı olması gerekirken bu hatta en fazla 21mb gördüm. gün içerisinde de ne zaman ölçsem 1-5 arası, genellikle de 1 civarı. bizim türktelekom dandikleri gibi asla söyledikleri hızı veremiyorlar yani. telefon da her kapalı alanda kesiliyor, açık alanda da bağlanma süresi en az 15-20 saniye. birini aramak için o kişiye tıklayıp sonra hoparlöre alıyorum ben genellikle. canı ne zaman isterse o zaman bağlanıyor hat. kesinlikle kullanmasın gidenler.