şükela:  tümü | bugün
  • bu gömleğin iki tane ejderhası vardır birisi küçük ejderha gömleğin sağ ön göğüs kısmındadır, diğeri ise arkada ve büyüktür. gömlek genelde beyazdır ya da ben beyazına denk geldim, yahut benim gördüğüm kırolar bu gömleğin beyazını tercih etmişlerdir.
    bir de anlamsız olarak bu ejderhalı gömleğin kolunun birinde f1 yazar ve damalı bayrak bulunur.
  • hawaii gömlekle kankadır bu.
  • giyene sonsuz hayat bahşettiğine dair elimde ciddi deliller var. bunu giyen marangozumuz son bir ayda iki kere iskeleden uçtu, istatistiklere göre kafasını kırması gerekirken adam düşer düşmez gülerek geri kalktı. gülsem mi yardım mı etsem bilemedim. adam gün geçtikçe gençleşiyor, yağızlaşıyor. ejderhalı gömlek giymemiş, ejderha kanı içmiş lan sanki; sinirlendiği zaman gözleri kızarıyor.

ejderhalı gömlekte tuhaf bir aura var, baktıkça bakasın geliyor. aklını esir alıyor ve ruhunu emiyor. bakanın hayat enerjisi, gömleği giyene geçiyor. marangoz dakika dakika güçlenirken, benim parmaklarımın ucundan hayat akıp gidiyor.
  • recep ivedik isimli filmin baş kahramanı olan recep bey'in japon misafirler geleceği zaman giydiği gömlek türüdür.