şükela:  tümü | bugün
 • cihazların içindeki cisimleri çıkarmak için kullanılan düğmelerin üzerinde yazan yazı
 • filmlerde koltukların fırlamasını sağlayan düğme. genelde kırmızıdır dikkatinizi çeksin de basın diye
 • ucaklardaki firlatma koluna da bu isimle hitap edilir. f 16'dan anlatalim mesela madem bu kanaldan girdik:
  kokpit icinde eject koluna 3 farkli yerden eri$ilir. hepsi ayni i$i gorur. cunku atlama gereken durumlarda pilot kokpitte bazi yerlere uzanamayabilir. once kokpit cami (aslen cam degil mika gibi bir poliuretan tabanli malzemedir) firlatmadan 1-2 saniye once atilir, sonra koltuk altindaki kisa sureli bir roket koltugu atar. (bkz: g cekmek) (bkz: blackout) (bkz: redout) (bkz: greyout)
  ayrica ucak iki ki$ilikse eject kolunun da ayri bir yerden ayarlanan iki modu vardir. birisinde sadece kolu cekenin koltugu firlatilir. digerinde her iki koltuk da atilir. turk hava kuvvetleri'nde bu mod her iki koltugu da atacak $ekilde bulundurulur emirler geregi...
  firlatmadan once ucagin uygun konuma cekilmesi eger mumkun ise faydali olur. alcak irtifada, ters pozisyonda firlatmak para$ute acilma, koltugun ve pilotun uygun konuma gelmesi ve havada yava$lama icin imkan vermediginden firlatma hayat kurtarici olmaktan cikabilir.
 • babun film sitesinde keşfedilmeyi bekleyen kısa film.
  http://www.babun.org/
 • konusu, cdsini bi türlü cd romundan çıkaramayan bi insanla ilgili, yalnız belli ki bu insan cd rom üzerindeki minik deliğin varlığından ve deliğin işlevinden habersiz.*
 • my computer'da cd/dvd sürücü üzerine sağ tuşla tıklandığında çıkan seçenek. çok sürpriz bir işlevi var: seçildiği takdirde söz konusu sürücünün içindeki disk dışarı çıkartılıyor.

  kötü tarafı bunun tersinin olmaması, yani oturduğumuz yerden cd sürücünün tray'ini açıp kapatarak otistik eğlenceler diyarına yol alamıyoruz.