şükela:  tümü | bugün
 • hatun tur ki$ilere alinmayasi, cikartilmayasi bir kart ce$idi...
 • bankaların ultra saçma uygulamalarına tabi olan bir hizmet. diyelim ki bir yakınınıza ek kredi kartı çıkardınız. adamlar sizin limitiniz kadar ona da limit hakkı tanıyor ve ek kart sahibi harcama esnasında doyasıya, keyfine göre harcama yapıyor. bu esnada esas kart sahibine kimse bir şey sormuyor etmiyor haliyle. fakat iş, ek kart sahibinin müşteri hizmetleri gibi temel hizmetlerden faydalanmasına gelince "hop bilader, sen ek kart sahibisin, sen git velin gelsin" diyorlar. böyle de salak bir şeydir işte.
 • musteri hizmetlerinden yararlandirilmiyor, anladik e peki niye zirt pirt kartlarimi bloke edip tekrar actirtmaya calisiyor bu bankalar. en her seferinde ek kartimi lullanmak icin ana kart sahibiyle muhattab mi olacam. bu ne bee. madem muhattab olacam niye musteri hizmetleri numarasini kartin arkasina yaziyorsun be banka.
 • 6 ayda bir ek kart aidatı ödemeden ek kart sahibi olmak için:

  banka aranır. benim kartımın çipi su koyverdi çok kulllanıyorum yenilemek istiyorum denir. ilk yenileme olacaksa zaten ücretsiz olarak adresinize yeni kart gelir. aaa bir bakarsınız eski kart ile herşeyi aynıdır, numarasına ve ccv2 sine kadar. hayırlı olsun, artık aynı karttan 2 adet kullanabilirsiniz.
 • özellikle bu karta yapı kredi bankası'ndan sahipseniz, işiniz iştir. çünkü bu banka sizi adam yerine koyup da herhangi bir işleminizi yapmaz. eğer ek kart sahibi olmayı düşünüyorsanız size tavsiyem, ek kart sahibine işlem özgürlüğü tanıyan bir banka tercih etmeniz olacaktır.
 • kredi karti sahibi insanlarin
  ese dosta coluga cocuga yaptiklari finansal kiyaga verilen ad.

  istisnalari muhakkak vardir ama
  odemeleri kredi karti sahibi tarafindan yapilir ne de olsa ek olanini taleb eden o.

  mustehak yani.
 • http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22484462.asp

  devletin intikal vergisi turevi bir seyler tasarladigi kart tipi.
 • her türlü harcamanın babaya ispiyonlandığı, insanın gönlünce kullanamadığı kart.
 • kesinlikle çıkartırken çok dikkatli olunması gereken kart. şu zamana kadar çıkarttığım kişilerden (eski sevgili ve anne) hiçbir zarar görmedim ama çevremde gören bayağı bir insan var. bu arada bonus'tan çıkartırsanız 20 tl ek kart'a ,5 tl ana kart'a gibi bir bonusları var şu anda.

  dip not: her ne kadar beni deli etse de özellikle eski sevgilinin bu konudaki hassasiyetini asla unutamam. ben kendisine zorla kart çıkartmıştım "sen öğrencisin, lazım olur belki." diye ama kızcağız her harcamasından önce her defasında bana haber vermesine gerek olmadığını söylememe rağman beni arıyordu. o kadar güvenirim ki kendisine ayrıldıktan uzun bir süre sonra istemediğini belirttiği için iptal etmiştim kartı.
 • online bilet alırken (tiyatro, sinema, konser vb.) kartın üzerinde yazan adınızı ve kendi cep telefonunuzu girmenize rağmen, birkaç dakika içinde boşluğa yazılması gereken şifrenin olduğu mesajın ısrarla size değil; ek kartı kimin üzerinden çıkarttıysanız ona gönderildiği kart türü.