şükela:  tümü | bugün
  • her biri için tek tek başlık açmayacağım çünkü değmezler. eker ayranın üzerinde yazan ''baba korktuğunda seni cesaretlendirendir, haydi babanı ara'' yazısından başlamak istiyorum. siz böyle özel günleri kendi reklamınız için kullanarak, babasını bir daha asla arayamayacak insanları hiçe sayarak ve onların duygularını inciterek hiç bir yere varamazsınız. ayranınızı her içtiğimde üzerinde her o yazıyı gördüğümde ben ve milyonlarca tüketiciniz ızdırap çektik, yediğimiz içtiğimiz bize zehir gibi geldi, ve beni hiçe saydığınız için ben de sizi hiçe sayıyorum ve bundan sonra müşteriniz olmaktan vazgeçiyorum, tıpkı hiçe saydığınız diğer müşterileriniz gibi.
    gelelim pegasus airlines' a... #56478616 burada da daha önceden yazdığım duygularımı bana yine yeni yeniden hatırlatan bir firmadır kendileri. yaptıkları üstüste rötarlar ile babamın son anlarına yetişme şansımı elimden alıp, daha sonrasında yazdığım maile bir cevap yazma bir özür dileme, bir baş sağlığı dileme zahmetinde bulunmadığı gibi bana hala utanmadan sıkılmadan babalar günü ile ilgili kampanya reklam maili atan öyle de ........... bir firmadır. inanın ne diyeceğimi bilemiyorum. hakkımı da hiç helal etmiyorum. bize yazın linki çalışmadığı için de kendilerinii buradan bana karşı böyle bir saygısızlık yapmamaları konusunda uyarıyorum.
    son olarak vodafone a gelecek olursak bana 2 gün önce attıkları '' babalar günü yaklaşıyor, onu arayıp ((iyi ki varsın)) demenin tam zamanı! babalar gününde her yöne 30 dk hediyeni almak için ((babam)) yazıp 1005 e atman yeterli. üstelik onu ((sanki yanındaymış gibi)) konuşmak istiyorsan hd....'' mesajıını okumamla yerlebir olup hüngür hüngür ağladım. hemen vodafona a yazdım bu konuyu. ertesi gün ne oldu dersiniz. aynı mesajı bida yolladılar. siz belli bir müşteri topluluğuna hitap edeceğim derken diğer müşterilerinizin duygularını incitemezsiniz. buna hiç hakkınız yok!
    bu 3 firmanın da ortak özelliği işte tam olarak budur. kendilerini duyarlı olmaya davet ediyorum!