• (bkz: ekmek)
  • cilenin soyadı.
  • (bkz: erhan ekici)
  • kendisiyle ricotta ile tanıştığım, kaşar ı da fena olmayan bir peynir markası.
  • şu an simitimle beraber yiyor olduğum peynir markası. hoşuma gidiyor peynirleri.
  • bir keresinde markette ekici beyaz peynirimi almış ilerlerken o reyonda duran amcanın bir müşteriyle diyaloğunu duydum. müşteri teyze yörsan da yörsan diye tutturmuştu, satıcı amca da "piyasada ekici dışında süt tozu falan kullanmayan kalmadı, yörsan falan hep adını satıyor. bir kere ekici vereyim, dene" diye onu ikna etmeye çalışıyordu.

amcanın iddiası doğru mudur bilemiyorum fakat halihazırda yavaş yavaş kirece dönüşmeye başlayan ve üzerine kekik ve hafif pul biber dökülmeden bir halta benzemeyen peynirlerin yanında ekici'ninki gerçekten farklı olduğunu hissettiriyor insana, hafif aromalı falan böyle. alaykid.

hayır firmayla hiçbir bağım yok. sadece sevdiğim şeyleri haddinden biraz fazla seviyor olabilirim.
  • ekşimsi tadıyla damak tadıma çok uyan harika peynir markası..
  • bilader bunun reklamında bi domates yırtıyorlar, öyle bir domates yok. o domatesi getirene 100 bin lira veriyorum.
  • her öğünde yense bıkılmayan harika bir beyaz peynir üreten firma. yenmediği için her sabah indirip kaldırılan, tabakta kuruyup kokuşan bir peynir değil. bozmadığı sürece firmaya uzun ömürler dilerim.
  • beyaz peynirinin müptelası olduğum firma. lokum gibi peynirden ekmeksiz bir oturuşta 100 gr yiyorum ve hiç bir şekilde tadı boğmuyor, tıkamıyor. tek yaşadığım sıkıntı ambalajın zor açılması. pratik bir ambalaj daha iyi olabilir gibi.
hesabın var mı? giriş yap